more_horiz
Wiadomości

Konferencja Darczyńców dla Ukrainy. Szefowa KE zadeklarowała kolejne setki milionów euro pomocy

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2022 17:55
Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej zadeklarowała kolejne 200 milionów euro pomocy dla Ukrainy i przyznała, że uruchomiony szósty pakiet sankcji będzie niósł poważne konsekwencje dla rosyjskiej gospodarki.
Ursula von der Leyen podczas Międzynarodowej Konferencji Darczyńców na rzecz Ukrainy
Ursula von der Leyen podczas Międzynarodowej Konferencji Darczyńców na rzecz UkrainyFoto: PAP/Rafał Guz

Podczas Międzynarodowej Konferencji Darczyńców na rzecz Ukrainy, która odbywa się w Warszawie, Ursula von der Leyen mówiła też o dotychczasowej unijnej pomocy dla Ukrainy.

- W czasie 10 tygodni wojny przekazaliśmy pomoc ekonomiczną w wysokości 4 miliardów euro, zmobilizowaliśmy 3,5 miliarda euro na rzecz uchodźców w Unii Europejskiej, a 3 tygodnie temu tu w Warszawie zobowiązaliśmy do przekazania 1,8 miliarda euro na rzecz uchodźców wewnętrznych na Ukrainie, ale to z pewnością nie wystarczy - zaznaczyła. W imieniu Komisji Europejskiej zadeklarowała kolejne 200 milionów euro pomocy.

Ponad 12 milionów ludzi na Ukrainie potrzebuje pilnej pomocy humanitarnej

Według danych ONZ ponad 12 milionów ludzi przebywających na ogarniętym wojną terytorium Ukrainy potrzebuje pilnej pomocy humanitarnej, w tym żywności, środków medycznych i schronienia.

Współgospodarzami Międzynarodowej Konferencji Darczyńców na rzecz Ukrainy w Warszawie są Polska i Szwecja. Odbywa się w partnerstwie z przewodniczącymi Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej oraz z udziałem ONZ. Ma być platformą deklarowania dodatkowych funduszy dla podtrzymania pomocy humanitarnej dla Ukrainy za pośrednictwem Ukraine Flash Appeal oraz innych mechanizmów finansowania.

Czytaj więcej:

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem