more_horiz
Wiadomości

"Dają przykład gościnności i solidarności". Przewodniczący Episkopatu Portugalii dziękuję Polakom za pomoc uchodźcom

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2022 20:52
Bp Jose Ornelas, przewodniczący Episkopatu Portugalii podziękował Polakom za przykład gościnności oraz solidarności z uchodźcami z Ukrainy. Wyraził również nadzieję na rychłe zakończenie wojny w tym kraju.
Przewodniczący Episkopatu Portugalii: Polacy dają dziś przykład gościnności i solidarności
Przewodniczący Episkopatu Portugalii: Polacy dają dziś przykład gościnności i solidarnościFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Biskup diecezji Leiria-Fatima nazwał postawę Polaków wzorem w niesieniu pomocy ofiarom wojny na Ukrainie.

- Niech Maryja pomaga wam w tworzeniu lepszego świata (…) sprawiedliwego, solidarnego i żyjącego w pokoju - powiedział bp Jose Ornelas podczas uroczystości zakończenia rocznicowych obchodów w sanktuarium fatimskim, w których brało udział ponad 100 tys. pielgrzymów, w tym kilkuset Polaków.

"Maryja pomoże odmienić serca"

Wyraził nadzieję, że Maryja pomoże "odmienić serca odpowiedzialnych za wywołanie wojny i powstrzyma barbarzyństwa dokonywane na Ukrainie".

Na zakończenie trwających od czwartku uroczystości w sanktuarium, podczas których modlono się o pokój na Ukrainie, bp Jose Ornelas pobłogosławił figurę Matki Bożej Fatimskiej, która zostanie przekazana bazylice archikatedralnej we Lwowie.

"Dziękuję, Polsko!"

Również na ręce Polaków podziękowania złożyła pierwsza dama Ukrainy. "Dziękuję, Polsko! To, co robicie dla nas, to więcej niż pomoc" - napisała Ołena Zełenska. 

"Na Ukrainie mawia się: wybieraj nie dom, a sąsiada. W przypadku krajów jest to niestety niemożliwe, ale jakże poszczęściło się Ukrainie z Polską!" - dodała.

Podsumowała także swoją wczorajszą rozmowę z pierwszą damą Polski Agatą Korhnauser-Dudą. "Z takimi przyjaciółmi na pewno zwyciężymy" - stwierdziła Ołena Zełenska. 

Czytaj więcej:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

nj

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem