more_horiz
Wiadomości

Strzelanina w amerykańskim supermarkecie. Osiem osób ofiarami szaleńca

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2022 00:25
Co najmniej 8 osób zginęło w strzelaninie w Buffalo w Stanach Zjednoczonych. Policja poinformowała, że sprawca został aresztowany.
Sprawca strzelaniny otworzył ogieńw zatłoczonym centrum handlowym
Sprawca strzelaniny otworzył ogień w zatłoczonym centrum handlowymFoto: FR171816 AP/Associated Press/East News

Strzelanina miała miejsce w pełnym ludzi supermarkecie w Buffalo w stanie Nowy Jork. Uzbrojony sprawca wszedł do środka i zaczął strzelać do ludzi z karabinu. Mężczyzną miał na sobie strój paramilitarny, hełm oraz kamizelkę kuloodporną.Gdy na miejsce przyjechała policja mężczyzna rzucił na ziemię broń i oddał się w ręce funkcjonariuszy.

Kongresman Brian Higgins poinformował, że śmierć poniosło 8 osób. Niektóre media piszą o 10 zabitych. Policja na razie nie podała oficjalnej liczby ofiar.

Motyw działania sprawcy nie jest na razie znany. Jego tożsamości nie ujawniono. Świadkowie mówią, że był to biały mężczyzna w wieku około 20 lat.


mbl

Czytaj także

Strzelanina w Waszyngtonie, są ranni. Sprawca popełnił samobójstwo

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2022 04:12
W piątek w Waszyngtonie doszło do strzelaniny. Zdarzenie miało miejsce niedaleko budynku szkoły w spokojnej, ekskluzywnej dzielnicy miasta. W rezultacie strzelaniny 4 osoby, w tym 12-letnia dziewczynka, zostały ranne. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: strzelanina w Missisipi. Nie żyją cztery osoby, w tym sprawca

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2022 04:33
Sprawca strzelaniny w Biloxi, w stanie Missisipi, został znaleziony martwy po tym jak policja otoczyła go w sklepie w sąsiednim Gulfport - poinformował urząd miejscowego szeryfa. W strzelaninie zginęły cztery osoby.
rozwiń zwiń
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem