more_horiz
Wiadomości

Puste hotele i pensjonaty. Rosjanie nie chcą jeździć na Krym

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2022 13:25
Rosjanie nie chcą jeździć na zaanektowany Krym. Według dziennika "Kommiersant" w okresie letnim tylko od 30 do 40 procent hoteli i pensjonatów może liczyć na gości. Gazeta poinformowała, że obywateli Federacji Rosyjskiej odstrasza tocząca się w pobliżu półwyspu wojna.
Rosjanie nie chcą jeździć na Krym
Rosjanie nie chcą jeździć na KrymFoto: ALEXEY PAVLISHAK / Reuters / Forum

Rosja anektując w 2014 roku ukraiński Krym liczyła na stworzenie raju dla turystów. Jednak w ciągu ośmiu lat na półwysep gównie zwożono sprzęt wojskowy i prześladowano mniejszość tatarską, której przedstawiciele nie zaakceptowali rosyjskiej okupacji.

Po wkroczeniu rosyjskiej armii na Ukrainę, większość krajów zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów i zablokowała możliwość płacenia kartami rosyjskich banków. Kremlowscy propagandyści zapewniali, że Rosjanie będą mogli pojechać na urlop na zaanektowany Krym. Tymczasem tocząca się na Ukrainie wojna oraz zamknięte w związku z działaniami zbrojnymi lotnisko w Symferopolu odstraszają rosyjskich turystów.

Na półwysep można dostać się przez most pociągiem i samochodem, ale jak przypominają niezależni komentatorzy, w związku z rosyjską agresją na Ukrainę nad przeprawą wisi groźba zniszczenia.

Putin oszukiwany?

Władimir Putin atakując Ukrainę dysponował nieprawdziwymi danymi - napisał rosyjski portal niezależny "Ważne Historie". Według dziennikarzy portalu, funkcjonariusze piątego wydziału FSB "opierali się na domysłach, niewłaściwie interpretowali sytuację i fantazjowali, a kierownictwo z zadowoleniem w to wierzyło".

Portal "Ważne Historie" napisał, że w Moskwie planowano zajęcie Mariupola w 3 dni, a Kijowa w pięć. W rzeczywistości portu nad Morzem Azowskim nie udało się całkowicie zdobyć do tej pory, a spod Kijowa rosyjska armia musiała się wycofać. Według "Ważnych Historii", rosyjskie służby opierały się na informacjach przedstawianych przez byłych funkcjonariuszach ukraińskiej służby bezpieczeństwa, głównie związanych ze zbiegłym w 2014 roku z Ukrainy byłym prezydentem Wiktorem Janukowyczem.

Czytaj także:

***

as

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem