more_horiz
Wiadomości

Przerażające statystyki dot. dzieci na Ukrainie. Mnóstwo zostało zabitych lub rannych w wyniku wojny

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022 14:43
231 dzieci zginęło w wyniku rosyjskiej agresji. Ponad 400 zostało rannych. Takie są informacje podane przez ukraińską prokuraturę generalną. Ranne dzieci leczone są m.in. w kijowskim dziecięcym szpitalu Ochmatdyt. Największej tego typu placówce na Ukrainie. Polskie Radio włączyło się w pomoc szpitalowi.
231 dzieci zginęło w wyniku rosyjskiej agresji. Ponad 400 zostało rannych
231 dzieci zginęło w wyniku rosyjskiej agresji. Ponad 400 zostało rannychFoto: PAP/Lafargue Raphael/ABACA

427 tyle dzieci Rosjanie fizycznie ranili na Ukrainie. Liczba może być większa, bowiem nie obejmuje terytoriów okupowanych. Ostatnie informacje o dziecięcych ofiarach Rosji pochodzą z Bachmutu w Donbasie. Tam, w wyniku ostrzału przedwczoraj rannych zostało 3 dzieci.

Kolejne ofiary

Wczoraj pod gruzami znaleziono martwą 2 letnią dziewczynkę. Ranne dzieci, początkowo z obwodu kijowskiego, a obecnie z całej Ukrainy przywożone są do centrum zdrowia Dziecka Ochmatdyt w Kijowie. Jak wyjaśnia w rozmowie z Polskim Radiem rzecznik szpitala Anastasija Maherramowa, są to dzieci z ranami postrzałowymi, z ranami w wyniku wybuchów min, ranione odłamkami pocisków, z oderwanymi kończynami i innymi częściami ciała, z pokiereszowanymi twarzami.

Ranne dzieci w szpitalu pozostają pod opieką najlepszych lekarzy specjalistów z wielu dziedzin pediatrii. Szpital potrzebuje pomocy. Głównie w postaci nowoczesnego sprzętu do leczenia najmłodszych.

Za tydzień, 26 maja, w Dniu Matki, odbędzie się na antenie Programu 1 PR aukcja na rzecz tego kijowskiego szpitala, a 29 maja, podczas koncertu w studiu Lutosławskiego "To, co najpiękniejsze - Dzieciom", zebrane środki zostaną przekazane przedstawicielom placówki.

Posłuchaj
00:57 11747616_1.mp3 Ukraina - dzieci - ofiary rosyjskiej agresji - szpital Ochmatdyt (Paweł Buszko/IAR)

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

dz

Zobacz także

Zobacz także