more_horiz
Wiadomości

Premier Włoch po rozmowie z Putinem. "Nie ma nadziei na pokój"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 21:42
Mario Draghi przyznał, że rozmowa z prezydentem Rosji nie przyniosła żadnych konkretnych rezultatów. - Czy są jakieś nadzieje na pokój? Odpowiedź brzmi: nie. Być może uda się doprowadzić do porozumienia Rosji i Ukrainy w sprawie odblokowania portów na Morzu Czarnym - mówił premier.
Według premiera Włoch obecnie nie ma szans na pokój
Według premiera Włoch obecnie nie ma szans na pokój Foto: PAP/EPA/DAVE MUSTAINE

Premier Włoch Mario Draghi odbył rozmowę telefoniczną z prezydentem Władimirem Putinem. Dotyczyła głównie kwestii odblokowania ukraińskich portów na Morzu Czarnym i umożliwienia transportu ukraińskiego zboża do Afryki.

Rozmowa odbyła się z inicjatywy włoskiego premiera. Nie była zapowiadana. Mario Draghi przyznał, że nie przyniosła żadnych konkretnych rezultatów.

Porozumienie w sprawie odblokowania portów? 

- Czy są jakieś nadzieje na pokój? Odpowiedź brzmi: nie. Być może uda się doprowadzić do porozumienia Rosji i Ukrainy w sprawie odblokowania portów na Morzu Czarnym - mówił premier.

Społeczność międzynarodowa, a szczególnie Włosi, obawiają się, że zablokowanie eksportu ukraińskiego zboża i kukurydzy wywoła klęskę głodu w Afryce, a w konsekwencji masową, niekontrolowaną migrację przez Morze Śródziemne.

Wcześniej szef rosyjskiej dyplomacji Sergiej Ławrow powiedział, że włoski plan zwołania międzynarodowej konferencji pokojowej w sprawie Ukrainy jest niepoważny.

Posłuchaj
00:49 premier Wloch.mp3 Premier Włoch po rozmowie z Putinem: nie ma nadziei na pokój (IAR) 

Czytaj także: 

bartos

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem