more_horiz
Wiadomości

Rosyjskie siły szturmują Siewierodonieck. Ich celem jest okrążenie Ukraińców

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2022 12:58
Rosjanie kolejny dzień szturmują Siewierodonieck w obwodzie ługańskim, na wschodzie Ukrainy. Okupanci atakują również inne miejscowości w Donbasie. Ich celem jest okrążenie sił ukraińskiej armii. Pociski spadają również na obiekty cywilne.
Okupanci szturmują Siewierodonieck. Ich celem jest okrążenie sił ukraińskiej armii
Okupanci szturmują Siewierodonieck. Ich celem jest okrążenie sił ukraińskiej armiiFoto: PAP/Vladyslav Karpovych

Rosjanie - mimo trwających od wielu dni intensywnych ataków - wciąż nie zdobyli Siewierodoniecka. Jak informuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, w atakach na miasto rosyjska armia używa artylerii i dokonuje szturmów, ale bezskutecznie.

Informacje te potwierdza szef administracji obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj. Jak zaznacza, rosyjska armia, która jest na obrzeżach Siewierodoniecka, niszczy miasto za pomocą artylerii, czołgów i nalotów. Jak dodaje, rosyjska taktyka polega na kilkugodzinnych ostrzałach artyleryjskich, po których następują próby szturmu. - Jednak na razie Rosjanom to nie wychodzi, bo nasi chłopcy ich powstrzymują - zaznacza przedstawiciel ukraińskich władz.

Rosyjski szturm na wschodzie Ukrainy

Rosjanie - jak wynika z informacji ukraińskiej armii - szturmowali też na kierunku Bachmutu, gdzie próbowali otoczyć siły ukraińskie. Agresorzy próbują też zdobyć strategicznie ważną trasę Bachmut-Lisiczańsk. Droga jest ostrzeliwana.

Okupanci atakują także pozycje ukraińskiej armii między innymi w okolicach Łymanu. W nocy dokonywali też ostrzałów obiektów cywilnych w obwodach sumskim, charkowskim, chersońskim, mikołajewskim i dniepropietrowskim.

Posłuchaj
00:53 11763470_1.mp3 Rosjanie szturmują Siewierodonieck - relacja Pawła Buszko (IAR) 

»ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny w PolskieRadio24.pl«

Czytaj także:

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem