more_horiz
Wiadomości

Lawina krytyki wobec włoskiego programu, w którym wystąpiła rzecznik MSZ Rosji. "Szerzenie absurdalnej propagandy"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2022 20:01
We Włoszech powszechnie krytykowany jest niedzielny wieczorny program telewizyjny, w którym wystąpili rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa i znany prokremlowski dziennikarz Władimir Sołowiew. Zdaniem krytyków było to szerzenie absurdalnej rosyjskiej propagandy.
We Włoszech powszechnie krytykowany jest wczorajszy wieczorny program telewizyjny, w którym wystąpiła rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa
We Włoszech powszechnie krytykowany jest wczorajszy wieczorny program telewizyjny, w którym wystąpiła rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria ZacharowaFoto: Shutterstock/Nikolay Androsov

Dyskusje o programie telewizji "La 7" w tej chwili toczą się we wszystkich włoskich mediach. Prowadzony był z Placu Czerwonego w Moskwie na tle Kremla.

Maria Zacharowa oświadczyła, że wojna na Ukrainie to wina Stanów Zjednoczonych, NATO i Unii Europejskiej, które chcą zniszczyć Rosję. Prowadzącemu, który oponował, powiedziała, że "rozumuje jak małe dziecko albo niemający o niczym pojęcia przybysz z kosmosu". 

Jeden z uczestników programu, redaktor naczelny dziennika "Libero" Alessandro Sallusti, oświadczył, że nie będzie listkiem figowym dla rosyjskiej propagandy. Reagując na zachwyty nad architekturą Kremla, przypomniał, że tam zapadały decyzje o największych zbrodniach komunizmu, i zerwał połączenie internetowe.

Rosyjska propaganda

Przekaz Kremla kierowany jest także pod adresem Polski. Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn ocenił, że rosyjska propaganda przeciwko Polsce nasila się i sięga coraz dalej. Zauważalne jest też większe wsparcie, którego Rosji udzielają w tych działaniach Chiny - wskazał.

W setnym dniu rosyjskiej agresji na Ukrainę Stanisław Żaryn podkreślił, że Rosja kontynuuje działania dezinformacyjne, będące elementem prowadzonej przez Kreml wojny.

- Propaganda cały czas prowadzi działania przeznaczone na rynek wewnętrzny oraz wymierzone w Ukrainę, Polskę i cały Zachód - stwierdził.

W dalszym ciągu stymulowanie wrogości między Polakami a Ukraińcami i deprecjonowanie wizerunku Polski na świecie to formy narracji wykorzystywanej przeciw naszemu krajowi - mówił Żaryn. Podkreślił, że przekaz przeciwko Polsce uległ w ostatnim czasie wzmożeniu - identyfikowanych jest więcej materiałów, a działania prowadzone są w sposób skoordynowany i systemowy.

Posłuchaj
00:51 11777239_1.mp3 Włochy: powszechna krytyka programu telewizyjnego za szerzenie rosyjskiej propagandy (Piotr Kowalczuk/IAR)

dz

Zobacz także

Zobacz także