more_horiz
Wiadomości

Masakra w Highland Park. Sprawca usłyszał zarzuty

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2022 05:20
Amerykańska prokuratura postawiła siedem zarzutów morderstwa pierwszego stopnia sprawcy strzelaniny na przedmieściach Chicago. W poniedziałek 21-letni Robert Crimo otworzył tam ogień do uczestników parady z okazji Dnia Niepodległości zabijając 7 i raniąc ponad 30 osób.
Stany Zjednoczone: domniemany sprawca masakry w Highland Park oskarżony o zabójstwo 7 osób
Stany Zjednoczone: domniemany sprawca masakry w Highland Park oskarżony o zabójstwo 7 osóbFoto: PAP/EPA/TANNEN MAURY

Prokurator stanowy Eric Rinehart nazwał poniedziałkową strzelaninę wyrachowanym atakiem z premedytacją. Powiedział, że spodziewa się dodatkowych kilkudziesięciu zarzutów i że w przypadku skazania 21-letni napastnik otrzyma wyrok dożywocia bez możliwości zwolnienia warunkowego.

- Na sali sądowej będziemy domagać się możliwie najwyższej kary. Nie dlatego, że jesteśmy żądni odwetu ale dlatego, że należy wymierzyć sprawiedliwość i wymaga tego proces gojenia ran - powiedział prokurator.

Posłuchaj
00:57 11827532_1.mp3 Zarzuty wobec sprawcy strzelaniny w Chicago. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR) 

Czytaj także:

Masakra w Highland Park

21-letni Robert Crimo oddał ponad 70 strzałów z dachu budynku obok którego przechodziła świąteczna parada. By zamaskować tatuaże na twarzy i ukryć swoją tożsamość przebrał się za kobietę. Kilka godzin później został aresztowany. Prowadzący śledztwo poinformowali, że napastnik strzelał z karabinu typu AR-15.

W jego domu i samochodzie znaleziono kilka innych sztuk broni. Wszystkie kupił legalnie. Motywy działania sprawcy nie są znane. Policja poinformowała, że przygotowywał atak od wielu tygodni.

Robert Crimo, domniemany sprawca masakry w Highland Park (Fot. PAP/EPA/HIGHLAND PARK POLICE DEPARTMENT / HANDOUT) Robert Crimo, domniemany sprawca masakry w Highland Park (Fot. PAP/EPA/HIGHLAND PARK POLICE DEPARTMENT / HANDOUT)

ms

Zobacz także

Zobacz także