more_horiz
Wiadomości

Szef BBN: prezydenci Duda i Biden często się kontaktują, niewykluczone, że spotkają się we wrześniu

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2022 23:58
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch nie wykluczył, że podczas wrześniowego szczytu ONZ w Nowym Jorku dojdzie do spotkania prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych: Andrzeja Dudy i Joe Bidena. 
Szef BBN: niewykluczone spotkanie prezydentów Dudy i Bidena w Nowym Jorku
Szef BBN: niewykluczone spotkanie prezydentów Dudy i Bidena w Nowym JorkuFoto: Jakub Szymczuk/KPRP

Szef BBN przebywa w Waszyngtonie, gdzie spotkał się z przedstawicielami Kongresu, Departamentu Stanu i Białego Domu. Głównym tematem rozmów było wsparcie dla Ukrainy w wojnie z Rosją.

Andrzej Duda i Joe Biden spotkają się w Nowym Jorku?

Odpowiadając na pytanie Polskiego Radia Soloch przyznał, że jednym z tematów rozmowy z doradcą Joe Bidena do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake'iem Sullivanem była kwestia ewentualnego spotkania obu prezydentów. - Oczywiście była o tym mowa. Pamiętajmy, że administracja jest w tej chwili w trakcie przygotowań do wyborów, które będą miały miejsce w listopadzie, natomiast niczego nie można wykluczyć, dwaj prezydenci są w częstych kontaktach - stwierdził szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Paweł Soloch o wsparciu dla Ukrainy

Paweł Soloch odnosząc się do swojej rozmowy z Sullivanem podkreślił, że "najważniejsza pozostaje koordynacja wspólnych działań". Zauważył, że Polska jest krajem, który "ponosi chyba największe obciążenia" ze wszystkich państw, które wspierają Ukrainę.

- Koordynacja wsparcia Ukrainy wygląda w relacjach polsko-amerykańskich bardzo dobrze - zaznaczył.

Posłuchaj
00:29 Paweł Soloch o swojej rozmowie z Jackiem Sullivanem (IAR).mp3 Paweł Soloch o swojej rozmowie z Jake'iem Sullivanem (IAR) 

Czytaj także:

ms

Zobacz także

Zobacz także