more_horiz
Wiadomości

Atak hakerów czy "śmieszny" błąd? Kolejne problemy Facebooka

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2022 10:25
Posty przypadkowych użytkowników, śmieszne obrazki i profile, których nie śledzimy - takie widok zastał użytkowników Facebooka w środowy poranek. Miliony użytkowników z całego świata od rana obserwuje dziwne błędy na swoich tablicach. Spółka Meta nie wydała jak dotąd żadnego oświadczenia.
Facebook
Facebook Foto: Wachiwit/Shutterstock.com

Media społecznościowe od rana zalewa fala zdjęć dokumentujących błędy Facebooka. Na tablicach milionów użytkowników pojawiły się przypadkowe wpisy z profili, których nie obserwują. Część z nich została praktycznie całkowicie odcięta od innych informacji na Facebooku. 

Raporty o błędach na Facebooku zaczęły się wczesnym rankiem w Australii, a z biegiem - w kolejnych krajach, w tym w Wielkiej Brytanii czy USA. 

Zgłoszenia o nietypowych błędach na tablicach użytkowników, zaczęły pojawiać się w Polsce po godz. 7 (w środę). 

Zgłoszenia awarii na Facebooku (Polska) fot. downdetector.pl Zgłoszenia awarii na Facebooku (Polska) fot. downdetector.pl

Awaria czy atak?

Błędy, które zostały zauważone przez użytkowników polegają na wyświetlaniu się na tablicy danego użytkownika, treści przypadkowych, pochodzących z profili użytkowników, których nie obserwujemy. 

Są to przypadkowe zdjęcia, wpisy czy wideo. 

Do tej pory Meta nie skomentowała błędu. Awaria nie została jeszcze naprawiona, a wielu użytkowników wciąż boryka się z problemami. 

Nie wiadomo także czy błędy na tablicy są wynikiem awarii w systemie Mety czy atakiem hakerów. Użytkownicy w mediach społecznościowych zwracają uwagę, że tak nietypowa awaria, zdaje się przypominać "nieśmieszny żart" mało doświadczonego hakera.

as

Zobacz także

Zobacz także