more_horiz
Wiadomości

Hiszpania: skandal na festynie ku czci Matki Bożej. Nadzy tancerze odgrywali sceny erotyczne

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2022 07:27
Podczas tradycyjnego festynu ku czci Matki Bożej de la Vega w hiszpańskiej miejscowości Barajas de Melo grupa tancerzy zaprezentowała sceny seksu z odsłoniętymi genitaliami. Spektakl był częścią oficjalnego programu obchodów, który zatwierdziły socjalistyczne władze gminy.
Oburzenie z powodu nagiego spektaklu na festynie ku czci Matki Bożej
Oburzenie z powodu nagiego spektaklu na festynie ku czci Matki BożejFoto: PAP/EPA/Marcial Guillen

Centroprawicowa opozycyjna PP zwróciła się do burmistrza Milagrosy Llorente (PSOE) o wyjaśnienia.

"Odtwarzanie scen seksu i eksponowanie narządów płciowych podczas tradycyjnych obchodów było całkowicie zbędne" - stwierdziła PP w komunikacie, do którego dołączyła video. "Ten spektakl został opłacony z publicznych pieniędzy, a jeżeli na występach były obecne osoby nieletnie, mogło dojść do przestępstwa" - dodano.

Opozycja oskarża władze miasta

Dodatkowo PP zwróciła uwagę, że doroczny festyn ku czci Matki Bożej de la Vega jest wydarzeniem długo wyczekiwanym przez mieszkańców i przyjezdnych, celebrowanym z radością w rodzinie i wśród przyjaciół.

"Tradycje i święta w naszych miastach i gminach powinny być wzbogacane o działania, które czynią nas lepszymi, a nie takimi, które upodlają; a burmistrze ponoszą za to odpowiedzialność" - głosi komunikat PP.

Czytaj także:

Religijne obchody

W środę miało miejsce tradycyjne składanie kwiatów dla Matki Bożej de la Vega, a czwartek jest dniem patronki miejscowości. PP oczekuje, że władze gminy nie przygotowały innych "nieodpowiednich w treściach niespodzianek" - konkluduje komunikat.

Władze Barajas de Melo już przeprosiły na Facebooku za wydarzenie. Tłumaczyły, że zakontraktowana na festyn firma nie zastosowała się do instrukcji odnośnie do treści przedstawienia.

kp

Zobacz także

Zobacz także