more_horiz
Wiadomości

Kanadyjskie MSZ wzywa ambasadora Rosji. Chodzi m.in. o atak na blok mieszkalny w Dnieprze

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2023 05:30
Minister spraw zagranicznych Kanady Melanie Joly poinformowała w środę, że MSZ w Ottawie wezwało ambasadora Rosji w Kanadzie w związku z rosyjskimi atakami na ludność cywilną na Ukrainie, w tym z atakiem w Dnieprze, w którym zginęło co najmniej 45 osób.
Pogrzeb jednej z ofiar rosyjskiego ostrzału bloku mieszkalnego w Dnieprze. Kanada w związku z tym zdarzeniem wezwała do MSZ-u rosyjskiego ambasadora
Pogrzeb jednej z ofiar rosyjskiego ostrzału bloku mieszkalnego w Dnieprze. Kanada w związku z tym zdarzeniem wezwała do MSZ-u rosyjskiego ambasadoraFoto: PAP/EPA/ARTEM BAIDALA

MSZ wezwało ambasadora, by "wyraźnie przekazać, że nie akceptujemy czystej brutalności niedawnych rosyjskich ataków na ludność cywilną w Dnieprze i potępić antysemickie komentarze ministra Rosji Siergieja Ławrowa" - powiedziała Joly.

Szefowa MSZ zaznaczyła również, że Ottawa będzie nadal obciążać Moskwę odpowiedzialnością za agresję na Ukrainę.

Wcześniej w środę Kanada ogłosiła pomoc wojskową dla Ukrainy, w ramach której Kijów otrzyma 200 transporterów opancerzonych Senator.

- Będziemy nadal dusić rosyjski reżim skoordynowanymi sankcjami i nadal będziemy przeciwstawiać się rosyjskim kłamstwom faktami - powiedziała Joly na wspólnej konferencji prasowej z brytyjskim ministrem spraw zagranicznych Jamesem Cleverlym.

Czytaj również:

PAP/jmo

Zobacz także

Zobacz także