Wiceminister obrony: gdyby Ukraińcy nie bronili Bachmutu, Rosjanie weszliby w głąb kraju
- Miasto Bachmut w obwodzie donieckim wzięło na siebie ciężar rosyjskich ataków na wschodzie, opuszczenie miasta oznaczałoby wpuszczenie wroga w głąb kraju - powiedziała we wtorek w ukraińskiej telewizji wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar.
2023-04-12, 07:12
- Wróg skoncentrował swoje główne wysiłki na Bachmucie, więc my w zamian musimy skoncentrować tam nasze, aby powstrzymać wroga. W rzeczywistości Bachmut wziął teraz na siebie główny ciężar ataków sił zbrojnych wroga i jego prywatnych armii na wschodzie - powiedziała Malar.
Zaznaczyła, że gdyby Ukraińcy nie bronili Bachmutu, Rosjanie posunęliby się znacznie w głąb ukraińskiego terytorium. - Dlatego znaczenie obrony Bachmutu należy rozumieć w tym kontekście – podkreśliła.
Nowe jednostki zamiast wagnerowców
Dodała, że Rosjanie nie ustają w próbach całkowitego przejęcia kontroli nad miastem, a ponieważ siły zbrojne Ukrainy zlikwidowały już dużą liczbę najemników z grupy Wagnera, Rosjanie zaczęli tworzyć nowe jednostki desantowe i szturmowe.
W tym czasie, jak zaznaczyła wiceminister, rosyjska artyleria i lotnictwo zamieniły Bachmut w syryjskie Aleppo.
REKLAMA
- "Dziękuję przyjaciołom za całe wsparcie". Rozmowa szefów dyplomacji Polski i Ukrainy
- Masowe groby rosyjskich najemników z Grupy Wagnera. Liczba mogił szybko rośnie
pg,pap
REKLAMA