X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Według Human Rights Watch syryjski reżim stosuje tortury

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 13:55
Pozarządowa organizacja Human Rights Watch walcząca o prawa człowieka ogłosiła, że syryjskie władze stosują tortury. Organizacja dysponuje dowodami na bezzasadne zatrzymania i stosowanie tortur w rządowych więzieniach oraz innych obiektach należących do syryjskiego rządu i wywiadu wojskowego.
Syria i Bliski Wschód
Syria i Bliski Wschód Foto: Wkipedia cc/TUBS
Współpracownicy Human Rights Watch przeszukali siedziby służb w mieście Ar-Rakka na wschodzie Syrii, zajętym w marcu przez powstańców. Znaleźli tam narzędzia tortur, pomieszczenia, w których znęcano się nad więźniami oraz potwierdzające to dokumenty. Dostęp obrońców do siedzib i pomieszczeń syryjskich służb bezpieczeństwa, wywiadu wojskowego i trzech ośrodków zatrzymań umożliwili syryjscy powstańcy, którzy opanowali Ar-Rakkę na przełomie lutego i marca.

Dowody, na które powołuje się organizacja, to dokumenty, więzienne cele, pokoje przesłuchań oraz narzędzia tortur w aresztach wśród nich urządzenia do rozciągania kończyn, do których przywiązywano torturowanych zatrzymanych za pomoc rannym i uciekinierom ze stref objętych konfliktem. Przesłuchano również pięć osób, które były wcześniej więzione i przesłuchiwane przez syryjski wywiad wojskowy.

Nadim Houry, działacz organizacji Human Rights Watch, oświadczył, iż dowody wskazują na to, że siły bezpieczeństwa torturowały zatrzymanych od marca 2011 roku, od kiedy zaczęła się wojna domowa w Syrii. Zdaniem Human Rights Watch, tortury są stosowane nadal. Organizacja podaje, że również po stronie powstańczej w ostatnich miesiącach nasilają się przypadki sięgania po przemoc.

Według najnowszego bilansu opozycyjnego Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w ciągu dwuletniego konfliktu w Syrii zginęło co najmniej 94 tys. osób, głównie cywilów, a tysiące ludzi uciekło z domów, szukając schronienia w innych częściach kraju lub za granicą. Natomiast ONZ podaje, że od początku konfliktu zginęło około 80 tysięcy ludzi.

kc/PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Liczba zabitych w Syrii przekroczyła 80 tysięcy

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2013 14:32
Poinformowało o tym Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Prawie połowa z zabitych to cywile.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obie strony konfliktu w Syrii popełniają zbrodnie

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013 20:35
W tej sprawie alarmuje Wysoka Komisarz Praw Człowieka ONZ. Navi Pillay, która kolejny raz zaapelowała, aby sprawą zajął się Międzynarodowy Trybunał Karny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głos Rosji w sprawie Syrii. Ban Ki Mun u Putina

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 09:27
Prezydent Rosji spotka się w piątek z Sekretarzem Generalnym ONZ. Ban Ki Mun chce rozmawiać z Władimirem Putinem o konflikcie w Syrii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ Rosji: nie dostarczamy Syrii zakazanej broni

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 12:36
Na spotkaniu w Soczi szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow i sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun zgodzili się, że konferencja ws. pokoju w Syrii musi się odbyć jak najprędzej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Masowa ucieczka z Syrii. ONZ mówi o 1,5 mln uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 12:47
Targająca krajem wojna i coraz gorsze warunki życia zmuszają Syryjczyków do opuszczenia kraju. Schronienia szukają w Jordanii i Libanie
rozwiń zwiń