more_horiz
Wiadomości

Czechy: trwa zbiórka na rodziny ofiar katastrofy w Karwinie

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 20:49
W Czechach zebrano już około pół miliona koron, czyli prawie 83 tysiące złotych, na pomoc dla rodzin ofiar katastrofy w Karwinie.
Ludzie zapalają znicze przed kopalnią CSM Stonava w czeskiej Stonavie koło Karwiny gdzie wydobyto ciała trzech górników.
Ludzie zapalają znicze przed kopalnią CSM Stonava w czeskiej Stonavie koło Karwiny gdzie wydobyto ciała trzech górników.Foto: PAP/Andrzej Grygiel

 Jedna z organizatorów zbiórek, Monika Niemcova, powiedziała, że zebrane pieniądze zostaną dzieciom, które straciły ojców. Jest ich co najmniej dziesięcioro.

Spółka OKD, właściciel kopalni, w której doszło do katastrofy, poinformowała, że 27 grudnia rozpocznie się wypłata pomocy dla rodzin tragicznie zmarłych górników.

Niedziela dniem żałoby narodowej

W czwartkowym wybuchu metanu w kopalni węgla w Stonawie koło Karwiny zginęło 13 górników, w tym 12 Polaków. 10 polskich górników zostało rannych, jeden z nich jest w stanie krytycznym. W Polsce obowiązuje dziś żałoba narodowa, ogłoszona po katastrofie przez prezydenta Andrzeja Dudę. 

Zarząd Polskiego Radia podjął decyzję, że  dochody z reklam emitowanych na wszystkich antenach Polskiego Radia w dniu 23 grudnia 2018 roku zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom ofiar katastrofy w kopalni w Karwinie.

Zobacz także

Zobacz także