more_horiz
Wiadomości

Koronawirus we Włoszech. 4 mld euro na pomoc przedsiębiorstwom

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 15:22
Włoski rząd chce przeznaczyć do 4 mld euro na różne formy pomocy ludziom i przedsiębiorstwom, które poniosły największe straty z powodu epidemii koronawirusa. Premier Giuseppe Conte ma nadzieję, że Unia Europejska wyrazi na to zgodę.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/MARCO LEZZI
koronawirus 1200 pap.jpg
W USA potwierdzono pierwszy zgon w związku z zakażeniem koronawirusem

Rząd, by przeznaczyć takie środki na pomoc, przekroczyłby unijne parametry wysokości zadłużenia i dopuszczalny limit deficytu budżetowego. Potrzebuje więc na to zgody parlamentu i Unii Europejskiej. Dlatego premier Conte i minister finansów Roberto Gualtieri kładą nacisk na to, że epidemia koronawirusa stanowi sytuację wyjątkową, której można stawić czoło stosując środki nadzwyczajne.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Koronawirus we Włoszech. Zamknięte szkoły, skrócony karnawał w Wenecji, odwołane mecze

Wsparcie dla postulatów włoskiego rządu zapowiedział już Paolo Gentiloni, były premier Włoch, a obecnie unijny komisarz ds. gospodarki. Gospodarcze skutki epidemii dotknęły głównie Lombardię, Emilię Romanię i Wenecję Euganejską na północy, najbadziej rozwinięte przemysłowo regiony Włoch.

85 pacjentów zakażonych koronawirusem na reanimacji w Lombardii

W regionie Lombardia na północy Włoch, gdzie notuje się najwięcej przypadków koronawirusa w kraju, 85 zakażonych osób przebywa na oddziałach reanimacji - poinformowały w niedzielę władze regionalne.

Profilaktyka przed koronawirusem (opr. Adam Ziemienowicz)

Według najnowszych danych Obrony Cywilnej spośród ponad 1100 przypadków koronawirusa w całych Włoszech, 552 stwierdzono w Lombardii. Zmarły tam 23 osoby. Łączna liczba ofiar śmiertelnych w kraju to 29 osób.

dn

Zobacz także

Zobacz także