more_horiz
Wiadomości

"Miała bardzo słabe wyniki w prawyborach". Trump zaskoczony kandydaturą Harris

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 03:21
Prezydent Donald Trump powiedział we wtorek, że jest zaskoczony decyzją swego demokratycznego rywala, Joe Bidena, który zdecydował, że senator z Kalifornii Kamala Harris będzie jego kandydatką na wiceprezydenta USA.
Donald Trump
Donald TrumpFoto: PAP/EPA/JIM LO SCALZO / POOL

kamala 1200 pap.jpg
Joe Biden wskazał kandydatkę na wiceprezydenta

77-letni Joe Biden i 55-letnia Kamala Harris mają w przyszłym tygodniu, podczas konwencji Partii Demokratycznej, otrzymać formalne nominacje na kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta USA w listopadowych wyborach.

Czytaj także:


Harris była konkurentką Joe Bidena w prawyborach Partii Demokratycznej wyłaniających kandydata na najwyższy urząd w Stanach Zjednoczonych. Będzie pierwszą czarnoskórą Amerykanką, reprezentującą jedną z dwóch głównych partii politycznych w USA, która będzie kandydowała na stanowisko wiceprezydenta USA.

"Przeciętnie wypadła w kampanii wyborczej"

- Jestem zaskoczony, ponieważ (Harris) przeciętnie wypadła w kampanii wyborczej Demokratów - powiedział Donald Trump podczas konferencji prasowej w Białym Domu. - Miała bardzo słabe wyniki w prawyborach - przypomniał Trump.

Trump podkreślił, że tym bardziej jest zdziwiony wyborem swego demokratycznego rywala że podczas prawyborów Harris atakowała Bidena i traktowała go "bardzo lekceważąco".

Republikanin Donald Trump, który w listopadowych wyborach będzie ubiegał się o reelekcję, zarzucił Harris m.in. "zbytnią lewicowość", a także chęć podniesienia podatków i obniżenia wydatków na wojsko.

dn

Zobacz także

Zobacz także