more_horiz
Wiadomości

Zniszczenia po huraganie Laura. Donald Trump odwiedzi tereny dotknięte przez żywioł

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 08:23
Prezydent USA Donald Trump odwiedzi w sobotę tereny dotknięte przez potężny huragan Laura, który w czwartek uderzył w amerykańskie wybrzeże Zatoki Meksykańskiej. Żywioł poważnie zakłócił funkcjonowanie miejscowości na południu Teksasu i Luizjany i spowodował 14 ofiar śmiertelnych.
Skutki huraganu Laura
Skutki huraganu LauraFoto: PAP/EPA/DAN ANDERSON

Posłuchaj
00:48 10600256_1.mp3 Żywioł poważnie zakłócił funkcjonowanie miejscowości na południu Teksasu i Luizjany i spowodował 14 ofiar śmiertelnych. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

 

Laura uderzyła w amerykańskie wybrzeże jako huragan 4 kategorii. Towarzyszył jej wiatr o prędkości 240 kilometrów na godzinę oraz kilkumetrowa fala powodziowa.

1200 pożar.jpg
"Nie widzieliśmy czegoś takiego od lat". Gubernator Kalifornii prosi o pomoc w walce z pożarami

5 osób zginęło pod powalonymi drzewami, jedna utonęła, a 8 poniosło śmierć z powodu niewłaściwego korzystania z generatorów prądu.

Mieszkańcy przybrzeżnych miejscowości, którzy wracali wczoraj do swoich domów po ewakuacji, zobaczyli połamane jak zapałki drzewa, zniszczone linie energetyczne, pozrywane dachy i podwórka pełne przyniesionych przez wodę przedmiotów.

Czytaj również:

Pół miliona gospodarstw domowych bez prądu

Największe zniszczenia huragan spowodował w osiemdziesięciotysięcznym mieście Lake Charles w Luizjanie. Według lokalnych władz, usuwanie szkód potrwa kilka miesięcy.

W tej chwili prądu nie ma pół miliona gospodarstw domowych. 220 tysięcy mieszkańców Luizjany nadal pozbawionych jest bieżącej wody.

Prezydent Donald Trump uda się dziś w rejony, gdzie huragan spowodował największe zniszczenia. Biały Dom poinformował, że prezydent USA odwiedzi Lake Charles w Luizjanie i okolice Orange w Teksasie.

kad

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także