more_horiz
Wiadomości

Międzynarodowa szajka zlikwidowana. Przemycali nielegalnych migrantów do Europy

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 10:24
Międzynarodowa szajka, która w 2014 r. przemycała nielegalnych migrantów przez Serbię na Węgry, została zlikwidowana przez policję – poinformowano w niedzielę na stronie internetowej węgierskiej policji.
Szajka zajmowała się przemycaniem nielegalnych imigrantów. Zdjęcie ilustracyjne
Szajka zajmowała się przemycaniem nielegalnych imigrantów. Zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/EPA/ONG SOS MEDITERRANEE / HANDOUT

Szajka, składająca się z obywateli Polski, Libii, Tunezji i Syrii, przemycała głównie obywateli państw arabskich i afrykańskich, którzy mieli następnie dostać się do Europy Zachodniej. Członkowie szajki pobierali za to po 500-1000 euro.

Witold Waszczykowski 1200.jpg
Witold Waszczykowski: trzeba stworzyć poważne mechanizmy monitorowania imigrantów

Policja zidentyfikowała 34-letniego mężczyznę, który przeprowadzał migrantów przez serbsko-węgierską granicę, wtedy jeszcze niechronioną ogrodzeniem. Wystawiono za nim międzynarodowy list gończy, ale okazało się, że odbywał już wówczas karę w więzieniu w Parmie za inne przestępstwa na terenie Włoch.

Czytaj także:

W piątek mężczyzna – już po zakończeniu odbywania kary – został przekazany węgierskiej policji.

Postępowanie przeciwko organizatorom i kierowcom węgierscy śledczy zakończyli już wcześniej. Toczyło się ono także w Austrii i Niemczech, i wyrok zapadł za granicą.

bartos

Zobacz także

Zobacz także