more_horiz
Wiadomości

Więcej szczepionek w II kwartale. Koncern Pfizer-BioNTech opracował plan

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 13:52
Pfizer i BioNTech opracowały plan, który pozwoli na zwiększenie możliwości produkcyjnych w Europie i dostarczenie znacznie większej liczby dawek szczepionki w drugim kwartale tego roku - poinformował w środę Pfizer w oświadczeniu przekazanym PAP.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/WALLACE WOON

Aby to osiągnąć - jak wyjaśniono - konieczne są teraz modyfikacje procesów produkcyjnych. Firma przypomina, że z tej przyczyny w tym tygodniu nastąpiło przejściowe zmniejszenie dostaw z zakładu produkcyjnego w Puurs w Belgii.

Premier morawiecki free flickr kprm-1200.jpg
"Wymuszone zmiany w polskim programie". Premier apeluje do KE ws. mniejszych dostaw szczepionek

"W kolejnym tygodniu wrócimy do pierwotnego harmonogramu dostaw do Unii Europejskiej ze zwiększoną dostawą w dniu 25 stycznia i od 15 lutego br., co pozwoli zrealizować podjęte zobowiązania za pierwszy kwartał" - podał Pfizer.

Czytaj więcej:

Koncern poinformuje o kolejnych zmianach w dostawach

Koncern przekazał, że firmy będą informowały o zaktualizowanym harmonogramie dostaw Komisję Europejską, państwa członkowskie UE oraz inne kraje, na które zmiany te będą miały wpływ.

"Firmy Pfizer i BioNTech nieustannie pracują nad dalszym wsparciem programu szczepień na całym świecie, nie tylko rozszerzając własne moce produkcyjne, ale także pozyskując większą liczbę dostawców i producentów kontraktowych, po to, aby zwiększyć możliwości produkcyjne" - podkreślono w oświadczeniu.

jmo

Zobacz także

Zobacz także