more_horiz
Wiadomości

Słowacja: zakaz wychodzenia z domu bez negatywnego wyniku testu

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 02:00
Na Słowacji zaczyna dziś obowiązywać zakaz wychodzenia z domu bez zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na koronawirusa. Wprowadzono od niego kilka wyjątków.
Akcja testowania obywateli na COVID-19 na Słowacji
Akcja testowania obywateli na COVID-19 na SłowacjiFoto: RADOVAN STOKLASA/ Reuters/Forum

Bez aktualnego testu można wyjść do najbliższego sklepu lub apteki. Można też udać się do lekarza, na szczepienie przeciwko COVID-19 lub test.

Zakaz nie dotyczy spacerów z dzieckiem do 3. roku życia lub z psem, w promieniu kilometra od miejsca zamieszkania. Testu nie muszą mieć też osoby, które w ciągu ostatnich trzech miesięcy przebyły COVID-19 lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni przyjęły drugą dawkę szczepionki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
mid-21126127.jpg
MFW: wzrost PKB świata zależy od powodzenia globalnej akcji szczepień

Czytaj także:

Wzmożone kontrole

Słowacka policja zapowiedziała zaostrzone kontrole. Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu jest potrzebne w drodze do pracy, na pocztę lub do banku. Negatywny wynik testu na koronawirusa muszą mieć też osoby spacerujące i uprawiające sport na świeżym powietrzu, z wyjątkiem dzieci do 15. roku życia i seniorów powyżej 65. roku życia.

Do 2 lutego przepisy będą obowiązywać w całym kraju, a w powiatach z największym odsetkiem zakażeń zakaz zostanie przedłużony o 5 dni.

ms

Zobacz także

Zobacz także