more_horiz
Wiadomości

Polska fundacja na ratunek potrzebującym. Kartony z żywnością dotarły do Sudanu Płd.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 05:45
250 kartonów z żywnością od polskich darczyńców dotarło właśnie do dzieci w Sudanie Południowym. Po niemal miesiącu drogi ciężarówka z pomocą dojechała do ośrodka dla niedożywionych dzieci w Gordhim. Dary zostały zebrane przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.
Wkrótce w Sudanie Południowym może rozpocząć się spowodowana powodziami nowa fala głodu, która potrwa nawet pół roku
Wkrótce w Sudanie Południowym może rozpocząć się spowodowana powodziami nowa fala głodu, która potrwa nawet pół rokuFoto: PAP/AA/ABACA
forum-1200.jpg
Tragiczna sytuacja w Sudanie Południowym. Pomaga Polska Akcja Humanitarna

Ciężarówka przejechała 2 tys. km. Sudańczykom zawiozła 40 tys. pakietów specjalnej żywności terapeutycznej, które wystarczą dla 1,5 tys. dzieci.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:43 10955761_1.mp3 Sudan Południowy: żywność od Polaków dotarła na miejsce - relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej Wojciech Wilk mówi Polskiemu Radiu, że organizacja wspiera ośrodek w Gordhim od pięciu lat.

- W ramach tych działań uchroniliśmy od głębokiego niedożywienia czy nawet od śmierci głodowej ponad 5 tys. dzieci. Każdego roku w ośrodku wspieramy od 1000 do 1500 dzieci - dodaje Wojciech Wilk.

Sudan Południowy to najmłodsze państwo świata. Powstało dekadę temu i od tego czasu toczą się tam walki etniczne. Konflikty zbrojne, jak i susza wygnały z kraju 2,5 mln ludzi.

Międzynarodowe organizacje szacują, że wkrótce w Sudanie Południowym może rozpocząć się spowodowana powodziami nowa fala głodu, która potrwa nawet pół roku.

pb

Zobacz także

Zobacz także