more_horiz
Wiadomości

"Ostrzeżenie dla Cichanouskiej". Białoruski opozycjonista o zatrzymaniu blogera w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 05:00
"To, co się przydarzyło blogerowi, wygląda na ostrzeżenia dla Swiatłany Cichanouskiej - teraz on został zatrzymany jutro możesz to być Ty" - napisał opozycyjny polityk Franak Wiaczorka w komentarzu do przechwycenia rejsowego samolotu z Aten do Wilna, cytowanym przez białoruskie media.
Swiatłana Cichanouska
Swiatłana CichanouskaFoto: martinbertrand.fr / Shutterstock.com

Białoruskie media, publicyści i politycy komentują wymuszone lądowanie samolotu linii lotniczych "Ryanair" na lotnisku w Mińsku. W efekcie został zatrzymany znany białoruski bloger Roman Protasiewicz.

białoruski mig-29 free lotnictwo wojsko shutt 1200  .jpg
"Reżim naraził życie obywateli USA". Blinken potępił przechwycenie samolotu nad Białorusią

Posłuchaj
00:55 pac - komentarze .mp3 Publicysta rozgłośni "Radio Swaboda" Walery Kalinowski powiedział Polskiemu Radiu, że jest zaskoczony sposobem zatrzymania Romana Protasiewicza. - relacja Włodzimierza Paca (IAR)

"Ostrzeżenie dla Cichanouskiej"

Publicysta rozgłośni "Radio Swaboda" Walery Kalinowski powiedział IAR, że jest zaskoczony sposobem zatrzymania Romana Protasiewicza. - Jeszcze do niedawna sądziłem, że takie sytuacje mogły mieć miejsce tylko w okresie zimnej wojny, ale nigdy bym nie pomyślał, że w XXI wieku też się coś takiego zdarzy - powiedział Walery Kalinowski.

- Jak sądzę, takie działania białoruskich władz spotkają się z odpowiednią reakcją Unii Europejskiej i innych demokratycznych krajów -dodał publicysta.

Czytaj także: 

Rozgłośnia "Euroradio" cytuje wypowiedź opozycyjnego polityka Franka Wiaczorki. Zwrócił on uwagę, że tydzień temu taką samą trasą, jak Roman Pratasiewicz z Aten do Wilna leciała przebywająca na emigracji liderka białoruskiej opozycji, Swiatłana Cichanouska. "To, co się przydarzyło blogerowi, wygląda na ostrzeżenia dla Swiatłany Cichanouskiej - teraz on został zatrzymany jutro możesz to być Ty" - napisał Franak Wiaczorka.


mbl

Zobacz także

Zobacz także