more_horiz
Wiadomości

Wielka Brytania: cyberatak przyczyną globalnej awarii stron internetowych? Nie działały witryny rządowe i medialne

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 13:48
Strony internetowe brytyjskiego rządu oraz dzienników "Financial Times" i "The Guardian", a także amerykańskiego "The New York Times" i agencji Bloomberg przestały działać we wtorek około południa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Chinnapong

Oprócz stron rządowych i medialnych nie działają także Amazon, Reddit i Twitch. Według ekspertów wyglądało to na zorganizowany cyberatak. Witryny, których dotyczy problem, wyświetlały informację o błędzie sieciowym 503 z komunikatem "Usługa niedostępna".

TUT.BY FORUM 1200.jpg
Władze Białorusi zablokowały największy portal informacyjny w kraju - TUT.by

Wczesne raporty sugerowały, że problemy mogą być związane z dostawcą usług w chmurze Fastly, który stanowi podstawę wielu witryn internetowych. Firma przekazała, że przeanalizowała problemy z globalną siecią dostarczania treści i potwierdziła awarię w całej swojej sieci, która wpływa na strony korzystające z jej platformy. Problemy zostały usunięte w ciągu godziny.

Oprócz strony internetowej brytyjskiego rządu awaria dotknęła m.in. brytyjskie dzienniki "Financial Times", "The Guardian", "The Independent", "Evening Standard", amerykański "New York Times", francuski "Le Monde", agencję Bloomberg, duńską stację telewizyjną TV2, a także serwisy Reddit, eBay, Twitch i Amazon.

pg, PAP, BBC

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także