more_horiz
Wiadomości

"Nowy wariant szczególnie groźny dla młodych". Biden apeluje do Amerykanów, by się szczepili

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 09:33
Prezydent Joe Biden zaapelował do Amerykanów, by szczepili się przeciwko koronawirusowi. Ostrzegł także przed wariantem Delta. - To wariant, który łatwiej się przenosi, jest potencjalnie zabójczy i szczególnie groźny dla młodych ludzi - podkreślił Biden.
W Polsce można się zaszczepić jedną ze szczepionek firmy: BioNtech  Pfizer, Astra Zeneca, Moderna und Johnson  Johnson.
W Polsce można się zaszczepić jedną ze szczepionek firmy: BioNtech / Pfizer, Astra Zeneca, Moderna und Johnson & Johnson.Foto: shutterstock/Dziurek

Joe Biden powiedział w piątek w Białym Domu, że Amerykanów czeka "lato wolności", jeśli tylko będą się szczepić. W przeciwnym razie prezydent nie wykluczył możliwości powrotu do lockdownu.

Apel prezydenta ma związek ze słabnący w USA zainteresowaniem szczepieniami przeciwko koronawirusowi i rozprzestrzenianiem się wariantu Delta.

szpital free covid free pacjent shutt 1200  .jpg
Izraelscy naukowcy twierdzą, że niedobór witaminy D wpływa na przebieg COVID-19

"Tam, gdzie szczepień jest mało, liczby te znowu rosną"

Szefowa amerykańskich Centrów Kontroli i Zwalczania Chorób (CDC) powiedziała w piątek w telewizji ABC, że prawdopodobnie wariant ten dominuje już wśród nowych zakażeń koronawirusem w USA.

Czytaj także: 

Prezydent Biden podkreślił, że w tych regionach USA, gdzie zaszczepiło się wielu ludzi, jest coraz mniej zgonów i chorych w szpitalach, natomiast tam, gdzie szczepień jest mało, liczby te znowu rosną.

Od początku pandemii w USA zmarło z powodu koronawirusa ponad 600 tysięcy osób.

ks

Zobacz także

Zobacz także