more_horiz
Wiadomości

Belgia: rozwój pandemii COVID-19 nieco zwalnia. Władze liczą na postęp szczepień

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 09:05
W Belgii rośnie liczba zakażeń koronawirusem, choć wolniej, niż do tej pory. Premier Alexander De Croo liczy, że wysoki odsetek zaszczepień przeciw COVID-19 pozwoli na organizację jesienią masowych imprez w zamkniętych przestrzeniach.
Władze Belgii liczą, że dzięki postępowi akcji szczepień możliwe stanie się ponowne organizowanie imprez masowych w pomieszczeniach
Władze Belgii liczą, że dzięki postępowi akcji szczepień możliwe stanie się ponowne organizowanie imprez masowych w pomieszczeniachFoto: PAP/EPA/JOEL CARRETT

Z najnowszych danych belgijskiego instytutu zdrowia wynika, że między 17 a 23 lipca odnotowano prawie półtora tysiąca zakażeń w ciągu doby. To o 10 procent więcej w porównaniu z poprzednim siedmiodniowym okresem.

1200_szczepienie_shutterstock.png
Lekarze: należy szczepić się jak najszybciej, szczepionki są bezpieczne i niezwykle skuteczne

00:51 plomecka .mp3 W Belgii rośnie liczba zakażeń koronawirusem, choć wolniej, niż do tej pory - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Rośnie też liczba pacjentów w szpitalach. Obecnie jest tam ponad 300 osób z koronawirusem, jedna trzecia na OIOM-ach.


opr. Johns Hopkins University

Władze liczą na szczepionki

Premier Belgii uważa, że nie ma powodów do paniki, ale trzeba zachować czujność. W rozmowie z flamandzkim radiem Studio Bruksela, Alexander De Croo podkreślił, że sytuacja nie przekreśla planów dotyczących organizacji dużych imprez sportowych czy kulturalnych. - Jeśli ludzie będą zmotywowani, żeby się zaszczepić, to myślę, że organizacja takich wydarzeń będzie możliwa w drugiej połowie roku - powiedział szef rządu.

Czytaj także: 

Do tej pory 83 procent dorosłych mieszkańców Belgii otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, w pełni zaszczepionych jest 64 procent.


mbl

Zobacz także

Zobacz także