more_horiz
Wiadomości

Los Angeles: szczepienie na COVID-19 obowiązkowe dla dzieci powyżej 12. roku życia

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 03:31
Rada ds. edukacji hrabstwa Los Angeles w USA jednogłośnie przegłosowała w czwartek obowiązek zaszczepienia przeciwko COVID-19 wszystkich uczniów od 12. roku życia. Los Angeles to drugi co do wielkości okręg szkolny w Stanach Zjednoczonych.
Decyzjąwładz hrabstwa Los Angeles, wszystkie dzieci powyżej 12. roku życia mają być zaszczepione
Decyzją władz hrabstwa Los Angeles, wszystkie dzieci powyżej 12. roku życia mają być zaszczepioneFoto: James Kirkikis/ Shutterstock

Podczas posiedzenia w tej sprawie sprzeciw wyraziło kilku rodziców, którzy oświadczyli, że nie są pewni bezpieczeństwa szczepionek i powinni mieć prawo do podjęcia takiej decyzji w imieniu swoich dzieci.

biden pap 1200 .jpg
"Nasza cierpliwość się kończy". Biden chce częściowego obowiązku szczepień na COVID-19

- Nie uważam tego za twój wybór ani mój wybór - odpowiedział członek zarządu Rady Jackie Goldberg. - Postrzegam to jako konieczność dla społeczności. Oznacza to, że ludzie muszą robić rzeczy, z którymi nie czują się komfortowo, których nie są pewni, co może nawet wiązać się z pewnym ryzykiem - dodał. 

Czas do 19 grudnia

W ramach obowiązkowego planu szczepień uczniowie w wieku 12 lat i starsi, którzy uczestniczą w zajęciach sportowych i innych zajęciach pozalekcyjnych, muszą przyjąć dwie dawki szczepionki do końca października. Pozostali mają czas do 19 grudnia. - W tym działaniu nie chodzi o naruszanie czyichkolwiek praw. Ta akcja ma pomóc wykonywać nam naszą pracę i zapewnić, że dzieci będą mogły przychodzić do szkoły i będą bezpieczne - powiedziała członek zarządu Rady Monica Garcia.

Czytaj także:

Zjednoczony Okręg Szkolny w Los Angeles, w którym uczy się ponad 600 tys. uczniów, głównie pochodzenia latynoskiego, już wcześniej wprowadził obowiązek testowania co tydzień wszystkich uczniów i pracowników szkół. Wymagane tam także jest noszenie maseczek na zewnątrz budynków oraz wewnątrz nich oraz wentylacja pomieszczeń.


opr. Johns Hopkins University

Według Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej dzieci stanowiły około jednej czwartej wszystkich potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Stanach Zjednoczonych w tygodniu kończącym się 2 września.

W USA dzieciom powyżej 12. roku życia można podawać szczepionkę firm Pfizer/BioNTech.


mbl

Zobacz także

Zobacz także