more_horiz
Wiadomości

Kolejne ćwiczenia wojskowe Rosji. Tym razem na anektowanym Krymie

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 12:11
Armia rosyjska przeprowadziła na poligonie Opuk na anektowanym Krymie strzelanie ćwiczebne z udziałem załóg przeciwokrętowych systemów rakietowych Bastion - poinformowały służby prasowe ministerstwa obrony w Moskwie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Igor Zvencom

Załogi systemów Bastion "przećwiczyły zadania z zakresu wykrywania i niszczenia ćwiczebnych celów morskich" - podał resort. Podczas ćwiczeń wykorzystano aparaty bezzałogowe (drony).

forum- Donbas Ukraina 1200.jpg
Zjednoczone Wysiłki i Rapid Trident. Na Ukrainie rozpoczynają się ćwiczenia wojskowe z udziałem krajów NATO

Systemem rakietowym Bastion rosyjska armia dysponuje od 2010 roku. Ich zadaniem jest niszczenie okrętów desantowych, lotniskowców i innych celów w warunkach silnego ostrzału i działań radioelektronicznych przeciwnika.

Czytaj także:

W skład zestawu może wchodzić do 36 pocisków. Zasięg rakiet wynosi ponad 300 kilometrów.

***

W środę na Ukrainie rozpoczęły się wielonarodowe strategiczne manewry dowódczo-sztabowe Zjednoczone Wysiłki 2021 z udziałem ok. 12,5 tys. wojskowych, z udziałem przedstawicieli 15 krajów, w tym 11 państw NATO. Manewry te przebiegają na wszystkich głównych poligonach ukraińskich oraz w basenie Morza Czarnego i Azowskiego. Ćwiczenia potrwają do 30 września.

Do 1 października trwają też w obwodzie lwowskim na zachodzie Ukrainy wielonarodowe manewry Rapid Trident 2021 z udziałem ok. 6 tys. żołnierzy.

as

Zobacz także

Zobacz także