more_horiz
Wiadomości

Dobre wieści z obu Ameryk. Wyraźny spadek zgonów i liczby zakażeń koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 18:54
Liczba przypadków COVID-19 w obu Amerykach spada nieprzerwanie od ośmiu tygodni - poinformowała Panamerykańska Organizacja Zdrowia. Przedstawiciele organizacji ostrzegli, że zdecydowana większość przebywających w szpitalach chorych to niezaszczepieni.
Nowy Jork w czasie epidemii koronawirusa. Zdjęcie ilustracyjne
Nowy Jork w czasie epidemii koronawirusa. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Jennifer M. Mason/shutterstock

szczepienia free shutterstock 1200.jpg
USA: zgoda na szczepienia najmłodszych przeciw COVID-19. To nawet 28 mln dzieci w wieku 5-11 lat

Spadek liczby zakażeń koronawirusem dotyczy większości krajów Półkuli Zachodniej. W Ameryce Północnej mniej infekcji notuje się w Kanadzie, USA i Meksyku. W Stanach Zjednoczonych każdego dnia stwierdza się około 70 tysięcy przypadków koronawirusa. To o połowę mniej niż notowano na przełomie września i października.

Posłuchaj
00:45 11379778_1.mp3 Spadek liczby zakażeń koronawirusem i zgonów chorych na COVID-19 w obu Amerykach. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Według danych amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji ponad 80 procent dorosłych Amerykanów przyjęło już co najmniej jedną dawkę szczepionki. Zdecydowana większość zakażonych leżących w szpitalach to osoby niezaszczepione. Liczba zgonów wśród niezaszczepionych jest dwunastokrotnie większa niż wśród Amerykanów, którzy przyjęli szczepionkę.

Czytaj również:

Z danych Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia wynika, że w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach zaszczepiło się 46 procent mieszkańców. W wielu krajach tego regionu szczepionki nie są powszechnie dostępne. Organizacja rekomenduje, by rządy tych państw w pierwszej kolejności oferowały szczepienia osobom starszym, chorym oraz najbardziej narażonym na infekcję. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych szczepionki przeciwko COVID-19 mogą już przyjmować dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

dn

Zobacz także

Zobacz także