more_horiz
Wiadomości

"Wyrażamy solidarność z Polską ws. sytuacji na granicy". Jasne stanowisko komisarza UE

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 13:11
Komisarz UE Didier Reynders poinformował, że Komisja Europejska podjęła kroki w sprawie dalszych sankcji wobec Białorusi. - Wyrażamy naszą pełną solidarność z Polską wobec sytuacji na granicy i udzielamy pełnego wsparcia - zapewnił.
Reynders stwierdził, że po zakończeniu kryzysu trzeba wypracować nową politykę w sprawie migracji
Reynders stwierdził, że po zakończeniu kryzysu trzeba wypracować nową politykę w sprawie migracjiFoto: PAP/Tomasz Gzell

Unijny komisarz, który przebywa z wizytą w Polsce, spotkał się z członkami senackich komisji: Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej oraz Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.

- Wyrażamy naszą pełną solidarność z Polską wobec sytuacji na granicy i udzielamy pełnego wsparcia - powiedział Reynders. Zaznaczył, że Komisja Europejska podjęła kroki w sprawie dalszych sankcji wobec Białorusi. Zwrócił też uwagę, że migrantów trzeba wspierać, bo to nie oni są odpowiedzialni za tę sytuację, a po zakończeniu kryzysu trzeba wypracować nową politykę w sprawie migracji.

Celowe działania reżimu

Na granicach Unii Europejskiej i Białorusi trwa kryzys, kiedy od wiosny gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. UE i państwa członkowskie podkreślają, że to efekt celowych działań reżimu Alaksandra Łukaszenki, który instrumentalnie wykorzystuje migrantów, w odpowiedzi na sankcje. Do 2 grudnia w pasie przygranicznym polsko-białoruskim obowiązuje stan wyjątkowy.

Zobacz także: Migranci czasowo zawrócili znad granicy. Gen. Polko: zabezpieczenia muszą być przygotowane na kolejną agresję

Czytaj także:

pb

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także