more_horiz
Wiadomości

Szydło w PE: Łukaszenka wspierany przez Putina wypowiedział wojnę hybrydową UE

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 18:28
- Polska i kraje bałtyckie bronią dziś bezpieczeństwa i suwerenności Unii - mówiła podczas debaty w Parlamencie Europejskim była premier Beata Szydło. Europoseł PiS przestrzegała, że Łukaszenka wspierany przez Putina wypowiedział wojnę hybrydową UE.
W debacie PE Beata Szydło przestrzegała, że Łukaszenka wypowiedział wojnę hybrydową UE
W debacie PE Beata Szydło przestrzegała, że Łukaszenka wypowiedział wojnę hybrydową UEFoto: Beata Szydło / BeataSzydlo / Twitter

Podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbyła się dyskusja o konkluzjach z posiedzenia Rady Europejskiej 21–22 października 2021 r. W debacie wypowiedziała się eurodeputowany PiS Beata Szydło.

Beata Szydło mówiła, że są dzisiaj trzy najpoważniejsze problemy, które muszą być rozwiązane w UE. - To oczywiście COVID, wojna hybrydowa na wschodniej granicy UE, a także kryzys energetyczny – zagrożenie ubóstwem dla poszczególnych krajów UE i Europejczyków - wymieniała.

"Polska i kraje bałtyckie bronią bezpieczeństwa i suwerenności UE"

Jak stwierdziła była premier, w obliczu tak poważnych kryzysów, mówienie o praworządności przez sprowadzenie wojny hybrydowej na wschodniej granicy UE do kryzysu humanitarnego, jest albo wyrazem niezrozumienia albo też po prostu politycznego zacietrzewienia, które niektóre grupy w PE od dawna prezentują.

- Polska i kraje bałtyckie bronią dziś bezpieczeństwa i suwerenności Unii. Trzeba podziękować tym wszystkim, którzy nas wspierają, ale przede wszystkim trzeba dziękować żołnierzom i funkcjonariuszom, którzy codziennie walczą o bezpieczeństwo Europy i Europejczyków - powiedziała.

Szydło przestrzegała, że Łukaszenka wspierany przez Putina wypowiedział wojnę hybrydową UE. - Musicie mieć państwo tego świadomość – zaznaczyła.

Zobacz także: Marcin Romanowski o unijnych sankcjach wobec Białorusi

mg


Zobacz także

Zobacz także