more_horiz
Wiadomości

Londyn oskarża Rosję o kampanię dezinformacyjną. Celem usprawiedliwienie ataku na Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 16:30
- Rosja prowadzi kampanię dezinformacyjną mającą na celu destabilizację i usprawiedliwienie inwazji na swojego suwerennego sąsiada, jakim jest Ukraina - napisała na Twitterze szefowa brytyjskiej dyplomacji Liz Truss.
Liz Truss oznajmiła, że Rosja musi powstrzymać agresję, deeskalować napięcie i zaangażować się w konstruktywne rozmowy
Liz Truss oznajmiła, że Rosja musi powstrzymać agresję, deeskalować napięcie i zaangażować się w konstruktywne rozmowyFoto: shutterstock.com/Leonid Andronov

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Liz Truss stwierdziła, że Rosja prowadzi kampanię dezinformacyjną mającą na celu destabilizację i usprawiedliwienie inwazji na Ukrainę, będącą jej suwerennym sąsiadem. Dodała, że Rosja musi powstrzymać agresję, deeskalować napięcie i zaangażować się w konstruktywne rozmowy.

Czytaj także:

Koncentracja wojsk i seria negocjacji

Rosja zgromadziła przy granicach z Ukrainą 100 tys. swoich żołnierzy i może ich użyć do inwazji na Ukrainę. Domaga się m.in. gwarancji nierozszerzania NATO na wschód. W ostatnich dniach w sprawie deeskalacji napięcia odbyły się rozmowy przedstawicieli Rosji m.in. z USA i NATO. Nie przyniosły jednak one efektów.

W minionym tygodniu na międzynarodowych forach odbył się szereg spotkań z Rosją. Na początku tygodnia miały miejsce dwa dni rozmów USA-Rosja, następnie odbyły się obrady Rady NATO-Rosja, a na końcu debatowano w gronie państw OBWE. Większość z nich dotyczyła bezpieczeństwa Ukrainy.

Czytaj także:

Zobacz także: Szef gabinetu prezydenta RP Paweł Szrot o rozmowach Rady NATO-Rosja w Polskim Radiu 24

st

Zobacz także

Zobacz także