more_horiz
Wiadomości

Inwazja Rosji. Ukraina chce bezpośrednich rozmów Zełenskiego z Putinem

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2022 00:20
Dmytro Kułeba, ukraiński minister spraw zagranicznych oświadczył w poniedziałek, że Ukraina chce bezpośrednich rozmów prezydentów Wołodymira Zełenskiego i Władimira Putina, gdyż Kijów wie, że to Putin jest w Moskwie decydentem.
Ukraina chce bezpośrednich rozmów Zełenskiego z Putinem
Ukraina chce bezpośrednich rozmów Zełenskiego z PutinemFoto: Photographer RM/Shutterstock/PAP/AA/ABACA

- Długo czekaliśmy na bezpośrednią rozmowę pomiędzy prezydentem Ukrainy i Władimirem Putinem, gdyż wszyscy rozumiemy, że to on, zwłaszcza teraz, podejmuje ostateczne decyzje - powiedział w wystąpieniu telewizyjnym.

- Nasz prezydent niczego się nie boi, w tym bezpośredniego spotkania z Putinem. Jeśli Putin także się nie boi, niech przyjdzie na spotkanie, niech usiądą i porozmawiają - dodał szef ukraińskiej dyplomacji.

Płomienne przemówienie Zełenskiego

- Jest noc, nocny Kijów, poniedziałkowy wieczór (...), a w kraju wojna (...) To dwunasty dzień takiej walki. Jestem w Kijowie, moi ludzie są ze mną. (...) Wszyscy walczymy, wszyscy są na swoich miejscach - powiedział prezydent.

Siła walki, dyplomacji i ducha Ukrainy przyniesie jej zwycięstwo - zapewnił. - Nasi ludzie czasem nie mają broni, ale mają męstwo. Wszyscy oni to bohaterowie - ocenił Zełenski. Zwracając się do rodaków powiedział: "Wy nie ustępujecie i my nie ustępujemy".

- Na Ukrainie pojawił się taki duch narodowy, jakiego wcześniej nie widzieliśmy. (...) Nie boimy się czołgów, nie boimy się broni - oświadczył prezydent.

Czytaj także:

»» ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny ««

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału ukraińskiego radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

dn

Zobacz także

Zobacz także