more_horiz
Wiadomości

"Same słowa nie wystarczą, Berlin musi przestać finansować rosyjską wojnę". Niemieckie media apelują

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2022 00:59
Portal dziennika "Welt" pisze, że teraz wszystko "stało się jasne". Rosja nie czuje się w żaden sposób związana konwencjami genewskimi i prowadzi wojnę z naruszeniem prawa międzynarodowego, systematycznie atakując ludność cywilną na Ukrainie - tłumaczy portal i dodaje, że  Niemcy "nie mogą nadal finansować rosyjskiej wojny swoim głodem rosyjskiej ropy i gazu". 
Putin i inni przywódcy jego reżimu za jednym zamachem zniszczyli prawo międzynarodowe i porządek międzynarodowy  (..) - pisze reporterka telewizji ARD
"Putin i inni przywódcy jego reżimu za jednym zamachem zniszczyli prawo międzynarodowe i porządek międzynarodowy (..)" - pisze reporterka telewizji ARDFoto: PAP/EPA/ATEF SAFADI

"Welt" podkreśla, że "w niedzielę (kanclerz Niemiec - przypis red.) Olaf Scholz znalazł jednoznaczne słowa na temat rosyjskich zbrodni wojennych i zażądał pociągnięcia sprawców do odpowiedzialności". Jednak "samo nazwanie i wskazanie zbrodni przeciwko ludzkości nie wystarczy".

"Putin zniszczył prawo międzynarodowe"

"(Kraj z taką historią jak Niemcy - przypis red.) musi zrobić o wiele więcej, by położyć kres tej zbrodni przeciwko ludzkości naszych czasów. W świetle naszej lekcji historii dla każdego polityka, który zachował choć minimum kompasu moralnego, powinno być teraz jasne, że Niemcy nie mogą nadal finansować rosyjskiej wojny swoim głodem rosyjskiej ropy i gazu" - ocenia gazeta.

"Putin i inni przywódcy jego reżimu za jednym zamachem zniszczyli prawo międzynarodowe i porządek międzynarodowy, mozolnie budowane od II wojny światowej (..)" - pisze z kolei w komentarzu reporterka telewizji ARD.

"Musimy zaakceptować ekonomiczne konsekwencje zakazu importu gazu, w przeciwnym razie do zniszczeń, jakie widzimy dziś w Irpieniu, Buczy i Hostomlu pod Kijowem, dojdzie wkrótce najpierw w Warszawie, Wilnie i Rydze, a później w Berlinie, Hamburgu i Monachium" - podkreśla.

Czytaj więcej:

Ukraina walczy z rosyjską inwazją:

nj

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także