more_horiz
Wiadomości

B. szef Pentagonu: Lech Kaczyński i polska delegacja w Smoleńsku zostali brutalnie zamordowani przez Putina

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2022 14:00
- Miałem zaszczyt uczestniczyć w uroczystościach upamiętniających prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz członków towarzyszącej mu delegacji, którzy zostali brutalnie zamordowani przez Putina 12 lat temu - powiedział były sekretarz obrony USA Christopher C. Miller w rozmowie z Radiem Wnet.
Były szef Pentagonu Christopher C. Miller podkreślił, ze jeśli Zachód nie przeciwstawi się Putinowi teraz, to w przyszłości poniesie dużo większe koszty
Były szef Pentagonu Christopher C. Miller podkreślił, ze jeśli Zachód nie przeciwstawi się Putinowi teraz, to w przyszłości poniesie dużo większe kosztyFoto: PAP/Paweł Supernak/ TOM WILLIAMS / POOL

Christopher C. Miller, odnosząc się do katastrofy polskiego Tu-154 w Smoleńsku, która wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku powiedział, że prezydent Lech Kaczyński i towarzysząca mu delegacja "zostali brutalnie zamordowani przez Putina".

Jak zaznaczył dalej, działanie Putina jest dobrze znane, dlatego też istotnym jest upewnienie się, że Zachód o tym nie zapomni i "będzie pamiętał o lekcjach historii, która się powtarza". - Nie możemy pozwolić, by Putin, jego totalitarny reżim, wciąż zabijał - oświadczył. 

B. szef Pentagonu docenia działania Polski wobec Ukraińców

Były sekretarz obrony USA przestrzegł, jakie mogą być konsekwencje braku reakcji na bandyckie działania Kremla. Jak ocenił, jeśli świat nie przeciwstawi się tym zbrodniom w odpowiednim czasie, to w przyszłości będzie musiał ponieść dużo większe koszty za swoje wahanie. Docenił również rolę Polski jako kraju, który wykazuje się wyjątkową aktywnością w udzielaniu pomocy Ukrainie.

Christopher C. Miller jest emerytowanym pułkownikiem amerykańskiego wojska. W czasie czynnej służby był odpowiedzialny za dowodzenie 5. Grupą Sił Specjalnych USA w trakcie operacji "Pustynna Burza" oraz działaniami w Afganistanie. Pod koniec prezydentury Donalda Trumpa odpowiadał za Krajowe Centrum Antyterrorystyczne oraz pełnił funkcję sekretarza obrony.

Czytaj także:

es/wpolityce.pl

Zobacz także

Zobacz także