more_horiz
Wiadomości

Polska gotowa leczyć ukraińskich żołnierzy. Premier: szpitale mogą przyjąć tysiące rannych

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2022 12:27
- Polskie szpitale są gotowe do przyjęcia co najmniej 10 tysięcy rannych żołnierzy ukraińskich, jeśli będzie taka konieczność - zadeklarował we Lwowie premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, obecnie w naszym kraju leczonych jest kilkudziesięciu wojskowych zza wschodniej granicy.
Morawiecki: jesteśmy gotowi przyjąć do szpitali w Polsce co najmniej 10 tys. rannych ukraińskich żołnierzy
Morawiecki: jesteśmy gotowi przyjąć do szpitali w Polsce co najmniej 10 tys. rannych ukraińskich żołnierzyFoto: Krystian Maj/KPRM

Szef rządu był pytany przez dziennikarzy m.in. o to, czy Polska planuje dalej przyjmować do szpitali rannych żołnierzy z Ukrainy. - Przyjmujemy już dziś i leczymy rannych żołnierzy z Ukrainy. Jesteśmy gotowi do przyjęcia co najmniej 10 tysięcy żołnierzy, jeśli będzie taka konieczność - powiedział premier. Wyraził jednocześnie nadzieję, że "nie będzie to aż tak straszne żniwo wojny".

"Polskie szpitale są przygotowane"

- Zrobimy wszystko, by przyjąć i leczyć wszystkich rannych żołnierzy z Ukrainy. Nasze szpitale są na to gotowe i już dziś tacy ranni żołnierzy są leczeni w Polsce. Oby wszyscy wrócili do zdrowia, oby wszyscy wrócili do swoich domów, do swoich dzieci - powiedział Mateusz Morawiecki.

Dopytywany, ilu żołnierzy leczonych jest obecnie w naszym kraju, odpowiedział, że dziś jest to kilkadziesiąt osób, rozlokowanych w różnych miastach. - Są to bardzo różne obrażenia. Robimy wszystko, by uratować życie, zdrowie - zaznaczył premier.

Premier Mateusz Morawiecki przybył dziś do Lwowa, by otworzyć miasteczko kontenerowe dla uchodźców wewnętrznych. Budowa takich osiedli to inicjatywa polskiego rządu.

Posłuchaj
00:26 11694111_1.mp3 Premier: jesteśmy gotowi przyjąć do szpitali w Polsce co najmniej 10 tys. rannych ukraińskich żołnierzy (IAR)

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem