more_horiz
Wiadomości

"Trzeba wzmocnić wschodnią flankę NATO i pomóc Polsce". Apel szefowej brytyjskiego MSZ

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2022 01:26
- Trzeba wzmocnić wschodnią flankę NATO i pomóc Polsce - apeluje szefowa brytyjskiego MSZ. Liz Truss podkreślała, że wojna na Ukrainie musi być lekcją dla Zachodu, by działać sprawniej.
- Musimy wyciągnąć lekcje z Ukrainy - podkreśliła szefowa brytyjskiej dyplomacji
- Musimy wyciągnąć lekcje z Ukrainy - podkreśliła szefowa brytyjskiej dyplomacjiFoto: shutterstock.com/Michal-CZ

- Od dawna przekonujemy, że NATO musi być elastyczne, sprawne i zintegrowane. Należy wzmocnić wschodnią flankę, musimy wesprzeć kluczowe państwa, takie jak Polska. Dlatego zwiększamy obecność wojsk i pogłębiamy współpracę obronną - stwierdziła Liz Truss podczas corocznej przemowy o polityce zagranicznej wygłoszonej w londyńskim City.

"Członkowie NATO powinni zwiększyć nakłady na obronę"

- Musimy wyciągnąć lekcje z Ukrainy - podkreśliła szefowa dyplomacji, dodając, że wojna ukazała słabości dotychczasowego systemu międzynarodowego bezpieczeństwa. Według Liz Truss członkowie NATO powinni zwiększyć nakłady na obronę.

Rano część mediów - na podstawie przecieków- informowała, że szefowa dyplomacji zaapeluje, by wysłać do naszych sąsiadów samoloty. W ciągu dnia brytyjskie MSZ zdystansowało się jednak od tego, a w przemowie taki bezpośredni apel nie padł.

Posłuchaj
00:14 11710909_1.mp3 Liz Truss: od dawna przekonujemy, że NATO musi być elastyczne, sprawne i zintegrowane. Należy wzmocnić wschodnią flankę, musimy wesprzeć kluczowe państwa, takie jak Polska (IAR)

 

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

koz

Zobacz także

Zobacz także