more_horiz
Wiadomości

Tragiczne zderzenie autobusu z cysterną na Ukrainie. Zginęło kilkadziesiąt osób

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 00:03
27 osób zginęło, a 12 zostało rannych w wyniku zderzenia cysterny przewożącej paliwo, autobusu oraz mikrobusu w pobliżu ukraińskiej miejscowości Sitne na drodze łączącej Kijów i Czop. Jak podała policja, po zderzeniu pojazdy stanęły w płomieniach. Na miejscu pracują służby ratunkowe oraz prokuratura. Ruch na drodze jest całkowicie wstrzymany.
17 osób zginęło w wypadku drogowym w obwodzie rówieńskim
17 osób zginęło w wypadku drogowym w obwodzie rówieńskimFoto: Twitter.com/@SESU_UA

Około godz. 19.30 (godz. 18.30 w Polsce - red.) na trasie Kijów-Czop w wiosce Sytne, około 100 km od granicy z Polską, w rejonie rówieńskim, doszło do zderzenia autobusu i mikrobusu z cysterną wiozącą benzynę.

Wskutek tego wydarzenia doszło do pożaru - poinformowała Państwowa Służba do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy. Jak dodano, pożar został już ugaszony, na miejscu zderzenia pracuje 24 ratowników, służby ratunkowe oraz prokuratura. Ruch na drodze jest całkowicie wstrzymany.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że wypadek prawdopodobnie spowodował kierowca mikrobusu.

Rosyjskie ostrzały rakietowe we Lwowie i innych miastach

We wtorek wiele ukraińskich miast stało się celem rosyjskich ostrzałów. We Lwowie słychać było pięć wybuchów. Jak poinformował szef obwodu lwowskiego Maksym Kozicki, uszkodzone zostały trzy podstacje elektryczne. W mieście pojawiły się przerwy w dostawach energii elektrycznej i problemy z siecią komórkową.

Posłuchaj
00:43 11720195_1.mp3 Rosyjskie ostrzały rakietowe we Lwowie i innych miastach. Relacja Pawła Buszki (IAR)

Rakiety uderzyły też w obiekty infrastruktury w obwodzie zakarpackim. Media donoszą o ostrzale rakietowym w obwodzie kirowohradzkim W obwodzie winnickim rosyjskie rakiety zostały zestrzelone przez systemy obrony powietrznej.

ng

Zobacz także

Zobacz także