more_horiz
Wiadomości

Ukraińskie siły zbrojne zaatakowały rosyjski okręt. "Dostał baty w rejonie Wyspy Węży"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2022 22:30
Na Morzu Czarnym płonie rosyjski okręt zaopatrzenia marynarki wojennej "Wsiewołod Bobrow". Jednostka znajduje się nieopodal Wyspy Węży. Jak informuje Serhij Bratczuk, rzecznik władz obwodu odeskiego, pożar na okręcie, to rezultat uderzenia ukraińskich wojsk. Na razie nie są znane bliższe szczegóły zdarzenia.
Rosyjski okręt logistyczny Wsiewołow Bobrow zaatakowany przez ukraińskie siły zbrojne.
Rosyjski okręt logistyczny "Wsiewołow Bobrow" zaatakowany przez ukraińskie siły zbrojne.Foto: min obrony FR/twitter

Administracja wojskowa Odessy potwierdza, że ​​ukraińskie siły zbrojne zaatakowały rosyjski okręt "Wsiewołod Bobrow". To jednostka zaopatrzenia marynarki wojennej, jedna z najnowszych w rosyjskiej flocie.

Jak powiedział rzecznik wojskowej administracji obwodu odeskiego Serhij Bratczuk, na okręcie, który płynął w kierunku Wyspy Węży, wybuchł pożar. - Podobno "Wsiewołod Bobrow" kierował się do Sewastopola. To na razie niepotwierdzone informacje. Ale fakt, że dostał "baty" w rejonie Wyspy Węży, jest prawdą - powiedział Serhij Bratczuk.

Wyspa Węży jest położona blisko morskiej granicy Ukrainy z Rumunią. Zasłynęła z bohaterskiej obrony żołnierzy tamtejszego garnizonu w pierwszych dniach inwazji rosyjskiej na Ukrainę. "Wsiewołod Bobrow" jest jedną z najnowszych jednostek w rosyjskiej flocie.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:25 11736413_1.mp3 Administracja wojskowa Odessy potwierdza, że ​​ukraińskie siły zbrojne zaatakowały rosyjski okręt "Wsiewołod Bobrow" (IAR)

Sytuacja na Ukrainie

Jak poinformowano w wieczornym komunikacie sztabu, rosyjskie wojska atakują miejscowości na prawym brzegu rzeki Doniec i próbują umocnić swoje pozycje koło miejscowości Ołeksandriwka.

Atak Rosjan w rejonie wsi Nowoseliwka został odparty, podobnie jak ataki w okolicach Siewierodoniecka oraz miejscowości Bachmut, Awdijiwka i Kurachowe. Rosjanie kontynuują ostrzał i ataki lotnicze na kombinat Azowstal w Mariupolu.

» ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny «

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

jb

Zobacz także

Zobacz także