more_horiz
Wiadomości

"Okupanci ostrzeliwują obwód mikołajowski". Płoną budynki mieszkalne. Są zabici i ciężko ranni

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2022 13:33
W rosyjskim ostrzale artyleryjskim w obwodzie mikołajowskim rannych zostało 29 cywilów. Są też ofiary śmiertelne - poinformowała szefowa władz obwodowych Hanna Zamaziejewa. Pociski spadły na budynki mieszkalne. Poszkodowanych przewieziono do szpitali. W klinikach w Mikołajowie jest leczonych w sumie 271 rannych.
Prawie 30 osób zostało rannych w rosyjskich ostrzałach w obwodzie mikołajowskim w sobotę, są też zabici
Prawie 30 osób zostało rannych w rosyjskich ostrzałach w obwodzie mikołajowskim w sobotę, są też zabiciFoto: ROMAN PILIPEY/PAP/EPA

"Okupanci nadal ostrzeliwują obwód mikołajowski. Znów się dostało rejonom (powiatom - red.) basztańskiemu i mikołajowskiemu oraz miastom Mikołajów i Oczaków. Oprócz tego w Mikołajowie trwają ostrzały budynków mieszkalnych w jednej z dzielnic; są zabici i ciężko ranni" - przekazała szefowa władz obwodowych Hanna Zamaziejewa.

"Wszystkie ofiary zostały przewiezione do naszych placówek medycznych i otrzymały niezbędną pomoc" - napisała. Jak dodała, wśród ofiar nie ma dzieci. "Wielkie podziękowania i szacunek dla naszych wysoce profesjonalnych lekarzy, którzy są oddani ratowaniu życia i zdrowia obywateli 24 godziny na dobę" - podkreśliła.

Wojna na Ukrainie. Pożar budynków mieszkalnych

Rosyjskie pociski uderzyły m.in. w domy oraz w magazyny zboża w Mikołajowie, powodując pożar. Miejscowa straż pożarna poinformowała, że ogień objął 10 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Gasi go 50 strażaków. Hanna Zamaziejewa dodała, że ostrzeliwano też hromady (gminy - red.) bereznehuwacką, szyrokiwską i radsadiwską.

Z kolei w obwodzie kijowskim w miejscowości Dymer rosyjski ostrzał uszkodził 614 budynków, a 90 całkowicie zniszczył - informują miejscowe władze.

Czytaj także:

»ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny w PolskieRadio24.pl«

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

ng

Zobacz także

Zobacz także