more_horiz
Wiadomości

Tragiczny wypadek w Chorwacji. Prezydent Duda: podejmujemy działania, aby pomóc naszym rodakom

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2022 10:45
Prezydent Andrzej Duda złożył wyrazy współczucia rodzinom ofiar wypadku polskiego autobusu w Chorwacji. Pod Zagrzebiem zginęło 12 osób, a ponad 30 jest rannych. "We współpracy z chorwackimi służbami ratowniczymi i władzami podejmujemy wszelkie możliwe działania, aby pomóc naszym rodakom" - napisał.
Polacy, którzy zmierzali do Medjugorie, mieli tragiczny wypadek
Polacy, którzy zmierzali do Medjugorie, mieli tragiczny wypadekFoto: TT/@ibrkicRTL

Chorwacka agencja prasowa HINA podała, że 11 osób zginęło, wiele zostało rannych w wypadku polskiego autobusu, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia.

"W związku z tragicznym wypadkiem polskiego autokaru w Chorwacji, w wyniku którego zginęło 11 osób, a 34 są ranne, we współpracy z chorwackimi służbami ratowniczymi i władzami podejmujemy wszelkie możliwe działania, aby pomóc naszym rodakom" - napisał Andrzej Duda we wpisie na Twitterze. "Rodzinom ofiar składam wyrazy współczucia" - dodał.

Jechali do Medjugorie 

Premier Mateusz Morawiecki poinformował wcześniej, że autobusem jechali do Medjugorie polscy pielgrzymi. Na miejsce wypadku - na polecenie szefa rządu - udają się minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceszef MSZ Marcin Przydacz, a także medycy i psychologowie z Zespołu Pomocy Medycznej.

Jak powiedział agencji AFP rzecznik chorwackiej policji Marko Muric, wypadek miał miejsce około godziny 5.40. - Autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie. Kilka osób zginęło, kilkudziesięciu pasażerów jest rannych - przekazał Muric.

Do wypadku doszło na autostradzie A4, w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Autobus jechał w kierunku Zagrzebia - przekazała chorwacka agencja prasowa HINA.

***

Czytaj więcej:

nt

Zobacz także

Zobacz także