more_horiz
Wiadomości

Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji. Znamy stan hospitalizowanych w Varażdinie

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2022 19:40
Jeden z polskich policjantów pracujących w Chorwacji, starszy sierżant Kamil Styrna, przekazał Polskiemu Radiu, że Polacy, których po wypadku autokaru na chorwackiej autostradzie A4 przewieziono do szpitala w miejscowości Varażdin, czują się dość dobrze. Poinformował również, że w Varażdinie leży 11 osób, z czego 6 jest tylko lekko rannych.
Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji. Znamy stan hospitalizowanych w Varażdinie
Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji. Znamy stan hospitalizowanych w VarażdinieFoto: PAP/EPA/IVAN AGNEZOVIC

Według funkcjonariusza, czują się oni dość dobrze, można się z nimi porozumieć. - Większość nie pamięta wypadku, bo w tym czasie spała - relacjonuje policjant.

Infolinia dla rodzin ofiar wypadku 

Polska ambasada w Zagrzebiu uruchomiła infolinię + 385 148 99 414, pod którą członkowie rodzin ofiar wypadku autobusu w Chorwacji mogą uzyskać informacje.

W katastrofie zginęło 12 osób, a ponad 30 jest rannych. Chorwackie ministerstwo zdrowia informuje, że 19 osób jest ciężko rannych, a 13 ma lekkie obrażenia. 

8-osobowy zespół jest już na miejscu

Do Chorwacji dotarła już delegacja polskich władz: minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. Wraz z nimi polecieli ratownicy, medycy i psychologowie z Zespołu Pomocy Medycznej.

Zespół odbył naradę z partnerami chorwackimi. Lekarze, ratownicy i psychologowie udają się do szpitali, w których znajdują się ranni w wypadku autokaru pod Zagrzebiem.

Polskim autokarem podróżowało 42 pasażerów i 2 kierowców. Pielgrzymka wyruszyła wczoraj z Częstochowy i zmierzała do sanktuarium maryjnego w Medziugorie w Bośni. Rzecznik MSZ Łukasz Jasina powiedział, że wyjazd zorganizowało biuro Bractwa św. Józefa. Na pokładzie autokaru było 3 księży, 6 zakonnic i świeccy pielgrzymi z okolic Sokołowa Podlaskiego, Konina i podradomskiej Jedlni.

Czytaj więcej:

nj

Zobacz także

Zobacz także