more_horiz
Wiadomości

Joe Biden przeszedł kolejny test na obecność koronawirusa. Znamy wynik badania

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2022 20:31
Po kolejnym tygodniu izolacji prezydent USA Joe Biden ma negatywny wynik testu na COVID-19 - informuje Biały Dom. Z informacji przekazanych przez Marka Wałkuskiego, korespondenta Polskiego Radia, wynika, że amerykański przywódca pozostanie w izolacji do czasu potwierdzenia wyniku. 
Prezydent Joe Biden z negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa. Jednak nadal pozostanie w izolacji
Prezydent Joe Biden z negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa. Jednak nadal pozostanie w izolacjiFoto: BiksuTong/Shutterstock

U Joe Bidena po raz pierwszy stwierdzono COVID-19 21 lipca, kilka dni po powrocie z podróży na Bliski Wschód. Przez pięć dni prezydent USA był leczony antywirusowym lekiem PAXLOVID i łagodnie przechodził infekcję.

"Prezydent nadal czuje się bardzo dobrze"

Po ustąpieniu objawów i negatywnym teście na COVID-19 powrócił do pracy. Jednak przeprowadzony kilka dni później test antygenowy ponownie dał wynik pozytywny. Lekarz Białego Domu Kevin O’Connor tłumaczył, że "powrót" pozytywnych wyników testów zdarza się u osób leczonych PAXLOVIDEM.

79-letni amerykański przywódca ponownie poddał się izolacji i pracował zdalnie, choć nie miał poważnych objawów choroby. Dziś, czyli w ósmym dniu od ponownego wykrycia wirusa test antygenowy dał w końcu wynik negatywny.

- Prezydent nadal czuje się bardzo dobrze - zapewnił doktor Kevin O’Connor w raporcie o stanie zdrowia amerykańskiego przywódcy. Prezydencki lekarz poinformował, że Joe Biden pozostanie w izolacji do czasu uzyskania drugiego negatywnego wyniku testu na Covid.

Posłuchaj
00:50 11878726_1.mp3 USA: prezydent Joe Biden z negatywnym wynikiem testu na COVID-19 (IAR)

Czytaj więcej:

nj


Zobacz także

Zobacz także