more_horiz
Wiadomości

Nożownik groził na lotnisku Charlesa de Gaulle'a we Francji. Został zastrzelony przez policjantów

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022 13:30
Jak poinformowały w mediach społecznościowych francuskie służby, w środę rano paryscy policjanci zastrzelili na lotnisku Charlesa de Gaulle'a mężczyznę uzbrojonego w nóż.
Policjanci zastrzelili nożownika na lotnisku Charlesa de Gaullea we Francji
Policjanci zastrzelili nożownika na lotnisku Charles'a de Gaulle'a we FrancjiFoto: Sorbis/Shutterstock

Jak podały władze lotniska, do zdarzenia doszło około godz. 8.20, w terminalu 2F na lotnisku, z którego odlatują m.in. samoloty do Warszawy.

W odpowiedzi na niepokojące zachowanie bezdomnego mężczyzny agenci ochrony lotniska wezwali policję graniczną. Następnie mężczyzna odszedł, wykrzykując przekleństwa, jednak wkrótce wrócił w kierunku służb i zaczął grozić im nożem.

- Kazano mu się zatrzymać, ale nadal posuwał się w ich stronę, a jeden z funkcjonariuszy oddał pojedynczy strzał - powiedział świadek zdarzenia. Z kolei fotograf agencji AFP, który także był na miejscu, relacjonował, że "wysoki, czarnoskóry mężczyzna wymachiwał w kierunku policji przedmiotem, który wyglądał jak nóż; dostał ostrzeżenie, ale ruszył do przodu i policjant strzelił". - Oddano tylko jeden strzał - powiedział. 

Policjanci zastrzelili nożownika

Po zajściu raniony mężczyzna został przeniesiony na noszach w miejsce niedostępne dla pasażerów - poinformował fotograf. 

"Demonstrując opanowanie, policja zneutralizowała dziś (środa - red.) rano osobę uzbrojoną w nóż na lotnisku Roissy-Charles de Gaulle" - przekazała na Twitterze paryska policja.

Francuskie służby bezpieczeństwa są w stanie podwyższonej gotowości w związku z zagrożeniami ze strony dżihadystów. W wyniku dokonywanych przez nich ataków terrorystycznych, od 2015 roku we Francji zginęło ponad 250 osób.

Czytaj także:

ng

Zobacz także

Zobacz także