more_horiz
Wiadomości

Londyn sparaliżowany. Trwa strajk metra

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2022 17:59
W Londynie trwa strajk metra. Większość sieci jest sparaliżowana. Sytuację śledzi nasz korespondent, Adam Dąbrowski.
W Londynie trwa strajk metra
W Londynie trwa strajk metraFoto: Matteo Roma/ Shutterstock

Jeżdżą tylko trzy linie, ale w bardzo ograniczonym zakresie: na obrzeżach, nie w centrum. W sierpniu wielu londyńczyków jest na urlopach lub pracuje z domu, ale zamknięte na głucho stacje to kłopot dla turystów. - Jesteśmy z Francji, chcieliśmy zobaczyć rynek na Camden Town, ale strajk sprawił, że to niemożliwe - mówi Polskiemu Radiu Gabriel, który przyjechał z rodziną na weekend.

Działa otwarta niedawno linia Elżbiety, która kursuje, choć pasażerowie muszą się liczyć z opóźnieniami i tłokiem. Niełatwo jest się też do niej dostać. Nie można także liczyć na niektóre autobusy. Część kierowców również protestuje.

Lato strajków w Zjednoczonym Królestwie trwa

Na skraj City można dojechać ze wschodu miasta: z doków lub finansowej dzielnicy Canary Wharf. Tu kursuje kolejka DLR.

Posłuchaj
00:57 11897576_1.mp3 Londyn: Strajk metra. Relacja Adama Dąbrowskiego (IAR)

Protest w metrze skończy się dziś o północy, ale jeszcze jutro rano trzeba się przygotować na utrudnienia. Stacje otworzą się później, niż zwykle - o godzinie ósmej.

Lato strajków w Zjednoczonym Królestwie trwa. Brytyjczycy ochrzcili je mianem "latem niezgody", co jest nawiązaniem do wersów otwierających szekspirowskiego "Ryszarda III". Jutro znowu zastrajkują pracownicy kolei. Pojawią się problemy na przykład z dojazdem na lotniska Gatwick, Stansted czy Luton. Trudności powinny zniknąć w niedzielę, ale raczej koło południa, niż rano.

Czytaj także:

dn

Zobacz także

Zobacz także