more_horiz
Wiadomości

Niemcy: skandale w ARD zataczają szersze kręgi. "Kompleks oblężonej twierdzy"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2022 17:17
Ostatnie skandale w niemieckich mediach publicznych zataczają coraz szersze kręgi. Po aferze korupcyjnej w berlińskiej rozgłośni RBB na celowniku organów nadzorczych znalazła się stacja NDR, drugi co do wielkości nadawca regionalny koncernu ARD.
Niemcy: skandale w ARD zataczają szersze kręgi.
Niemcy: skandale w ARD zataczają szersze kręgi.Foto: Shutterstock/hydebrink

Od kilku dni niezależne redakcje w Niemczech badają zasadność zarzutu stosowania "politycznej cenzury", wysuniętego wobec władz NDR. Pracownicy kilońskiej stacji mieli wielokrotnie wyrazić swoje niezadowolenie, że sposób wywarcia wpływu na kształt ich reportaży wyrobił w nich kompleks "oblężonej twierdzy".

"Afery w obozie CDU"

Odtąd łamy niemieckich mediów zapełniły się insynuacjami, że regionalny nadawca celowo wyciszał afery w obozie rządzącej w Szlezwiku-Holsztynie CDU. Jedna z nich miała dotyczyć dymisji szefa MSW w rządzie premiera tego landu, Daniela Günthera, która przed wyborami mogła mu przynieść wizerunkowe straty.

Po fali krytyki, jaka wylała się na grupę medialną ARD, ze swoich stanowisk zrezygnowali redaktor naczelny NDR Norbert Lorentzen i szefowa redakcji politycznej tej stacji, Julia Stein. Okazało się, że zablokowała emisję wywiadów, które mogły zamknąć chadekom możliwość poszerzenia grona zwolenników.

To już kolejny skandal w niemieckich mediach publicznych. Na początku sierpnia do dymisji podała się szefowa rozgłośni RBB Patricia Schlesinger, która miała sprzeniewierzyć środki stacji na prywatne cele.

Czytaj także:


Posłuchaj
00:55 11920649_1.mp3 Niemcy: skandale w ARD zataczają szersze kręgi (IAR)

jb

Zobacz także

Zobacz także