more_horiz
Wiadomości

Ukraińska ofensywa na północnym odcinku frontu. Gen. Skrzypczak: Rosjanie są kompletnie zaskoczeni

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2022 23:51
Generał Waldemar Skrzypczak podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu powiedział, że ofensywa Ukrainy na północnym odcinku frontu kompletnie zaskoczyła Rosjan. Były dowódca wojsk lądowych zaznaczył jednak, że w tym momencie obie strony konfliktu nie dysponują siłą, która pozwoliłaby na szybkie zakończenie wojny.
Wojna na Ukrainie. Przewidywania gen. Skrzypczaka
Wojna na Ukrainie. Przewidywania gen. SkrzypczakaFoto: PAP/UKRINFORM/Vyacheslav Madiyevskyi

We wtorek ukraińskie wojska rozpoczęły dużą operację w obwodzie charkowskim. Ukraińcom udało się wyprzeć Rosjan z powrotem na lewy brzeg rzeki Sewierski Doniec i kontynuować natarcie na tym odcinku. Jednocześnie Ukraina prowadzi działania ofensywne na południu, w rejonie Chersonia, co zmusza Rosjan do utrzymywania tam dużych sił.

Generał Waldemar Skrzypczak podkreślił, że choć natarcie posuwa się do przodu, to ukraińskiej armii brakuje sił by było ono decydujące. - Ukraińcy nie dysponują takim potencjałem aby zakończyć tę wojnę zwycięstwem. Natomiast na pewno te sukcesy mocno Rosjan wystraszą i być może zmuszą ich do tego ,by chcieli odstąpić od tego, co do tej pory planowali - powiedział Waldemar Skrzypczak.

Wojna na Ukrainie. Przewidywania gen. Skrzypczaka

Były dowódca wojsk lądowych zaznaczył też, że jego zdaniem wojna nie zakończy się w tym roku i o zwycięstwie nie zdecyduje sytuacja na froncie. - Ta wojna potrwa dłużej niż nam się wydawało. Moim zdaniem nie będzie rozstrzygnięcia militarnego, przynajmniej nic na to nie wskazuje. Pewnie politycy zakończą tę wojnę - powiedział Waldemar Skrzypczak.

Posłuchaj
00:28 11928266_1.mp3 Gen. Skrzypczak o ukraińskiej ofensywie (IAR)

Generał zauważył także, że w tym momencie Rosjanie przechodzą do obrony na większości odcinków frontu.

Generał Waldemar Skrzypczak wziął udział w panelu dyskusyjnym "Geopolityczny, wojskowy i ekonomiczny wymiar wojny" w trakcie Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Polskie Radio i Polskie Radio 24 mają tytuł Głównego Partnera Radiowego XXXI Forum Ekonomicznego.

Zobacz także:

Zobacz także: szef MON Mariusz Błaszczak w "Sygnałach dnia"

jp

Zobacz także

Zobacz także