more_horiz
Wiadomości

Państwo Islamskie straszy Zachód. Nawołuje do przeprowadzania zamachów na seniorów

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 13:27
"Samozwańcze Państwo Islamskie (Daesh) wezwało dżihadystów mieszkających w krajach Zachodu do przeprowadzania zamachów na seniorów", podał hiszpański dziennik "La Razon".
Państwo Islamskie straszy Zachód. Nawołuje do ataków na seniorów
Państwo Islamskie straszy Zachód. Nawołuje do ataków na seniorówFoto: Hadrian/shutterstock

Madrycka gazeta powołująca się na komunikaty rozsyłane przez afgańską komórkę Państwa Islamskiego, podała, że zachęty do popełniania aktów terroru kierowane są do tzw. samotnych wilków, czyli radykalnych muzułmanów gotowych w ramach samodzielnej akcji do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego.

Według "La Razon" autorem komunikatów zachęcających do zabijania seniorów, szczególnie starszych kobiet na terenie UE i USA, jest Abu Khuroson Al-Mudżohid z afgańskiej komórki Daesh, zwanej ISPK.

"Uchodzi on za największego propagandystę oraz stratega tej grupy terrorystycznej" - napisał "La Razon", zaznaczając, że Al-Mudżohid wezwał "samotne wilki" do zabijania zachodnich "niewiernych" w ramach zemsty za "śmierć tysięcy muzułmańskich kobiet i dzieci".

Ataki mają wywołać efekt psychologiczny

Gazeta przypomniała, że w jednym z ostatnich komunikatów dżihadysta napisał, że "życie niewiernych w USA i w Europie musi zamienić się w piekło".

Al-Mudżohid stwierdził też, że ataki na seniorów muszą prowadzić do "wybuchowego efektu psychologicznego", który uznał za równorzędny z "zabiciem tysięcy wrogich żołnierzy na polu bitwy".

Czytaj też: 

MN/PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także