more_horiz
Wiadomości

Czarnogóra: zatrzymano osoby podejrzane o szpiegostwo na rzecz Rosji. Pracowały wiele lat w administracji

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 16:33
Czarnogórski portal Vijesti, powołując się na źródła w służbach, poinformował, że zatrzymano kilka osób podejrzewanych o pracę na rzecz rosyjskiego wywiadu. Według tych samych źródeł to dopiero początek zatrzymań.
Czarnogóra: zatrzymano osoby podejrzane o szpiegostwo na rzecz Rosji. Pracowali w administracji wiele lat
Czarnogóra: zatrzymano osoby podejrzane o szpiegostwo na rzecz Rosji. Pracowali w administracji wiele latFoto: Anelo/Shutterstock

Dwóch obywateli Czarnogóry, sześciu rosyjskich dyplomatów i kilku innych obywateli rosyjskich jest objętych śledztwem czarnogórskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Jednym z Czarnogórców dziś zatrzymanych jest Radomir Sekulović, były rzecznik prasowy ministerstwa spraw zagranicznych, pracujący w dyplomacji od wielu lat.

Druga osoba również pracowała w administracji państwowej. Służby podejrzewają, że na rzecz Rosjan pracował od mniej więcej dziesięciu lat.

W ramach akcji policji, prokuratury i służb specjalnych przeszukano kilka mieszkań i biur. Znaleziono przedmioty, które były przedmiotem tego śledztwa.

Posłuchaj
00:45 11966538_1.mp3 Czarnogóra: zatrzymano podejrzanych o pracę w rosyjskim wywiadzie. Relacja Piotra Piętki (IAR) 

Według źródeł portalu dzisiejsze zatrzymania i przeszukania mogą być częścią większej międzynarodowej akcji przeciwko siatce rosyjskich agentów w Europie. Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia, że którakolwiek z osób zatrzymanych, wśród których są też obywatele rosyjscy, została aresztowana.

Czytaj także:

Wcześniej w czwartek o "międzynarodowej operacji" informował czarnogórski premier Dritan Abazović. Należąca do NATO Czarnogóra dołączyła do unijnych sankcji nałożonych na Rosję w odpowiedzi na inwazję przeciwko Ukrainie oraz wydaliła w jej następstwie część rosyjskiego korpusu dyplomatycznego.

IAR/kmp/kor

Zobacz także

Zobacz także